نمازهای جمعه و جماعت در زاهدان تا اطلاع بعدی تعطیل شد

زاهدان- ایرنا- فرماندار زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت:هیچ‌گونه برنامه تجمعی تا زمانی که وضعیت قرمز کرونا در این شهرستان وجود دارد انجام نگیرد از اینرو نمازهای جمعه و جماعات نیز تا اطلاع بعدی تعطیل شد.

به گزارش ایرنا ابوذر نخعی روز سه‌شنبه در ستاد مدیریت مقابله با ویروس کرونا زاهدان اظهارداشت: متاسفانه براساس آمارهای دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت نرخ رشد مبتلایان درگیر با ویروس کرونا و مرگ‌ و میر ناشی از آن را طی روزهای اخیر شاهد هستیم.

وی افزود: طبق مصوبات این نشست تصمیماتی برای مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا گرفته شد که بر مبنی آن در ۲ حوزه ادارات و اصناف  نظارت و برخورد جدی به جهت صیانت و حفاظت از جان  و سلامت شهروندان انجام می‌شود.

فرماندار زاهدان ادامه داد: در حوزه ادارات قرار شد که تیم‌های نظارتی ما به تمامی ادارات مراجعه و حقیقتا هر اداره‌ای که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند با آن‌ برخورد شدید شده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی تصریح کرد: در حوزه دوم و در خصوص سطح جامعه، اصناف و رفتارهای اجتماعی مردم نیز طبق دستورالعمل مصوبه ستاد ملی کرونا  مقرر شد که تمامی تالارها بسته  و پارک‌ها تعطیل باشند.

نخعی با بیان اینکه آرامستان‌ها، اصناف و گروه‌های مشاغل یک نیز مشمول محدودیت هستند اظهارداشت: انتظار ما از تمامی اقشار جامعه این است که نسبت به تمهیدات و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برخورد جدی داشته تا آمار وحشتناکی که شهرستان درگیر و فشار مضاعف بر روی کادر درمان دارد کاهش یابد.

وی با بیان اینکه با هر کسی که بخواهد این وضعیت را تشدید یا در اعمال وظایفش کوتاهی کند هیچ تعارفی نخواهیم داشت گفت: تمامی بازارهای روز نیز تعطیل خواهد بود و هر جا که بخواهد ذره‌ای تجمع شود تا پایان زمانی که شهرستان به حالت طبیعی و عادی خودش برگردد تعطیل خواهد بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha