حریرچی: اهدای خون را در تابستان گرم پیش رو فراموش نکنید

تهران -ایرنا- معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، ضمن اهدای خون، شهروندان را در هوای گرمی که برای تابستان پیش بینی شده است به اهدای خون و یاری بیماران فراخواند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل انتقال خون استان تهران ایرج حریرچی که برای اهدای خون به مرکز انتقال خون وصال آمده بود، اهدای خون را یک ضرورت در روزهای همه گیری کووید ۱۹ خواند و گفت: من همیشه خون اهدا می کنم و شاهد هستم که محیط انتقال خون بسیار تمیز و ایمن است و دستور العمل های بهداشتی در آن رعایت می شود.

وی تاکید کرد: شهروندان می توانند با خیالی آسوده ضمن رعایت فاصله گذاری و انجام پیشگیری های لازم اهدای خون را در برنامه این تابستان داغ قرار دهند زیرا روزهای گرم تابستان می تواند منجر به کاهش اهدای خون شود و همه گیری کووید ۱۹ نیز مزید بر علت است.

به گزارش ایرنا هر چند سطح ذخایر خون در استان تهران اکنون پایدار است، اما با افزایش گرما در روزهای تابستان و همچنین اگر ۲ تا ۳ روز آمار اهدای خون کاهش یابد این سطح ذخیره نیز کاهش خواهد یافت و وضعیت ذخیره خون نگران کننده خواهد بود و بنابراین نیاز است اهدای خون بخصوص توسط اهدا کنندگان مستمر (با سابقه حداقل دوبار اهدا در سال) و باسابقه به صورت همیشگی و دایمی باشد.

همچنین شیوع گسترده ویروس کرونا و ایجاد نگرانی های زیاد در جامعه، یکی از دلایل جدی در کاهش آمارهای حضور و اهدای خون مردم است، اما اهدا کنندگان خون اطمینان داشته باشند که مراکز اهدای خون به دلیل رعایت شیوه نامه ها و پروتکل های بهداشتی در بالاترین سطح سلامت قرار دارد و به همین دلیل با اعتماد کامل برای اهدای خون مراجعه کنند.

اکنون در کشور سالانه بیش از دو میلیون و یکصد هزار نفر به صورت کاملا داوطلبانه خون اهدا می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha