مدرسه ۶ کلاسه باشت بهره برداری شد

گچساران - ایرنا- مدرسه ۶ کلاسه پروین اعتصامی امروز سه شنبه با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در باشت بهره برداری شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه وبویراحمد در حاشیه آیین بهره  برداری از این طرح در گفت و گو  با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدرسه  پروین اعتصامی باشت در قالب  ۶ کلاس درس،۲ سالن و مجهز به همه امکانات از جمله تجهیزات گرمایشی و سرمایشی ۲ زمانه با مشارکت بنیاد برکت اجرا شده است.

پیروز کرمی گفت:عملیات اجرایی مدرسه ۶ کلاسه باشت سال ۱۳۹۸ در زمینی به مساحت یکهزار و ۳۷  متر مربع آغاز شد.

وی بیان کرد: این طرح با ۴۵میلیارد ریال سرمایه گذاری احداث شده که نیمی از آن ازطرف اداره کل نوسازی و بقیه ازطرف بنیاد برکت کهگیلویه و بویراحمد تامین شده است.

بیش از چهار هزار دانش آموز در مدارس شهری و روستایی باشت به علم آموزی مشغول است.

این تعداد دانش آموزان در ۲۵ باب مدرسه شهری و ۱۰۰ مدرسه روستایی در قالب ۳۰۰ کلاس درس مشغول تحصیل هستند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در کهگیلویه و بویراحمد نیز در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت:براساس تفاهم نامه با نوسازی مدارس قرار بود ۴۹ مدرسه ۲۴۱ کلاس در استان اجرا شود.

شایان نادری اضافه کرد: این طرح ها  با ۲۶۳میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: از این تعداد ۳۴ طرح از سال ۱۳۹۵ تاکنون احداث و در حال بهره برداری است و  ۱۵ طرح دیگر نیز در مراحل پایانی اجراست.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) سه هزار میلیارد ریال تاکنون در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته این استان دربخش‌های مختلف عمرانی و اقتصادی سرمایه گذاری کرده است.

مدرسه سازی، آبرسانی به روستاها، ساخت خانه بهداشت، واحدهای مسکونی روستایی و راه روستایی از جمله طرح های بنیاد برکت برای محرومیت زدایی در مناطق مختلف این استان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha