آموزش‌وپرورش جزو ۱۰ دستگاه برتر در شاخص‌ ارتقای شفافیت شد

تهران- ایرنا- شورای اجرایی فناوری اطلاعات اعلام کرد، «آموزش‌وپرورش جزو ۱۰ دستگاه برتر کشور»، در شاخص‌ ارتقای شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات عمومی شد.

 به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، بر اساس اعلام شورای اجرایی فناوری اطلاعات، وزارت آموزش‌وپرورش در بین دستگاه‌های اجرایی برتر در شاخص‌ ارتقای شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات عمومی، جزو ۱۰ دستگاه برتر کشور از مجموع ۱۴۰ دستگاه دولتی کشور شده است.

بر این اساس؛ وزارت آموزش‌وپرورش با کسب ۴۹ و ۲۴ صدم امتیاز در بین ۱۴۰ دستگاه که مورد ارزیابی قرار گرفتند موفق به کسب رتبه هفتم شده است.

شاخص‌های شفافیت داده‌های دولتی شامل؛ دسترسی آزاد به اطلاعات مربوط به هزینه کرد و عملکرد مالی سالانه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای وابسته، معاملات دولتی، تفاهم‌نامه‌ها، موافقت‌نامه‌ها، قراردادها و روش انتخاب آن‌ها، دارایی‌های غیرمنقول و اموال امانی (مالی و سرمایه‌ای) و آمار و اطلاعات عملکرد اجرای برنامه‌های توسعه‌ای دستگاه‌ها می‌شود. همچنین تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند؛ داده‌ها، فراداده‌ها و اطلاعات موردنیاز کسب وکارها و شهروندان را در درگاه یکپارچه داده‌های باز کشور Data.Gov.IR در دسترس قرار دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha