فرهنگ استفاده از بیمه تکمیلی در جامعه باید نهادینه شود

قزوین- ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین خواستار نهادینه شدن فرهنگ بیمه تکمیلی در جامعه شد و گفت: در صورت گسترش بیمه تکمیلی بسیاری از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم در خصوص مسایل درمانی حل می‌شود.

به گزارش ایرنا، مریم بیدخام روز سه‌شنبه در نشست بررسی راهکارهای اجرای بیمه تکمیلی انفرادی در استان قزوین افزود: تلاش برای گسترش بیمه های تکمیلی درمان از سوی شرکت‌های بیمه‌ای در سطح استان برای تأمین رفاه و آسایش شهروندان لازم و ضروری است.

وی اظهار داشت: بیمه یکی از مسائل مهم و ضمانت کننده سلامت جامعه است و بیمه تکمیلی درمان یکی از خدمات با اهمیت در راستای تحقق اهداف رفاه اجتماعی است که از مبانی و پشتوانه‌های قانونی ارزشمند در نظام قوانین بیمه‌ای کشور برخوردار است.

بیدخام همچنین از بیمه تکمیلی به عنوان یک سرمایه اجتماعی نام برد و اضافه کرد: تا زمانی که اثرات بیمه مستقیماً در زندگی مردم تأثیر گذار نباشد مردم آن را نمی‌پذیرند.

وی، گسترش جامعه آماری بیمه تکمیلی درمان را گامی مهم در بهره‌مندی بیشتر شهروندان از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط کرونا و وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و کسانی که دچار بیماری می‌شوند نباید به جز بیماری دغدغه‌ای در تأمین هزینه‌های درمان داشته باشند.

این مسوول هدف از برگزاری این نشست را شناسایی جامعه آماری و ارائه راهکار برای عملیاتی شدن این طرح در استان با تعامل و همکاری بیشتری شرکت‌های بیمه‌ای با دستگاه‌های اجرایی دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید سازوکارهای مناسب برای ارتقای سلامت اجتماعی و روانی مردم خصوصاً در شرایط کنونی جامعه را فراهم کنند.

این مسوول تصریح کرد: یکی از موثرترین ابزاری که بوسیله آن بخشی از بار هزینه‌های درمانی از دوش افراد و سرپرست‌های خانوار برداشته می‌شود، بیمه‌های درمانی و خصوصاً بیمه‌های تکمیلی است که باید تلاش شود تا این مهم بیشترین سطح پوشش را در بین افراد و خانواده‌ها داشته باشد.

وی عدم اطلاع رسانی کافی موضوع بیمه‌ها از مهمترین دلایل افراد فاقد بیمه عنوان کرد و افزود: ضروری است شرایط برخورداری از بیمه‌های مختلف به شکل مناسب و از طریق دهیاری‌ها، رابطین شبکه بهداشت، سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت و اصحاب رسانه اطلاع‌رسانی شود.

وی یادآور شد: امسال طرح بیمه تکمیلی انفرادی در استان باهدف کاهش هزینه‌های خانوارها هدف گذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha