سازمان تبلیغات ۱۴ پایگاه فرهنگی در خراسان شمالی راه اندازی کرد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: در سال جاری برای مقابله با آسیب های اجتماعی ۱۴ پایگاه فرهنگی با رویکرد دینی در این استان راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام حمید رفیعی روز سه شنبه در نشست خبری که بمناسب سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: پایگاههای فرهنگی استان نسبت به سهمیه پیش بینی حدود دو برابر بیشتر شد.
وی خاطرنشان کرد : این پایگاه های فرهنگی با همکاری معاونت اجتماعی وزارت کشور و سازمان تبلیغات اسلامی برای مقابله با آسیب های اجتماعی در حاشیه های شهر با رویکرد دینی و ارایه مشاوره دینی و اجتماعی راه اندازی شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان شمالی اظهارداشت : روحانیون مستقر در این پایگاهها باید به طور میدانی آسیب های اجتماعی را شناسایی و برای مقابله با آن راهکارهایی را با رویکرد دینی  تدوین و در مناطق حاشیه شهرهای استان اجرایی کنند.
براساس آمار رسمی شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی با داشتن بیش از ۶۰ هزار حاشیه نشین ، بیشترین ساکنان این مناطق را در سطح کشور به خود اختصاص داده است  به گونه ای  به طور میانگین ۳۳ درصد از جمعیت این شهر حاشیه نشین هستند که این میانگین در سطح شهرهای کشور حدود ۸ تا ۱۱ درصد است.
برقراری بیمه کمتر از پنج درصد مداحان 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان شمالی گفت :  هم اکنون یکهزار و ۲۰۰ مداح با اداره تبلیغات اسلامی اسلامی در ارتباط هستند، خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از مداحان ۵۳ نفر از این افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و  ۶۰ نفر نیز در صف انتظار هستند.
حجت الاسلام رفیعی تعداد هیات مذهبی استان را یک هزار و ۴۰۰ هیات اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد تا سازمان تبلیغات بتواند با ایجاد شبکه مداحان از تمام این افراد در حوزه های دینی و مذهبی استفاده کند.

وی با اشاره به استقرار ۲۰۰ روحانی در مناطق روستایی استان خراسان شمالی اظهارداشت : در شرایط فعلی حدود ۶۰۰ روستای درخواست برای روحانی مستقر در قالب امام جماعت را دارند که به دلیل کمبود طلبه و روحانی این درخواست ها پاسخ مثبت داده نشد.

به گفته وی هم اکنون 38 موسسخ قرآنی و 175 خانه قرآن در روستاهای استان استقرار دارند و باید تقویت این مراکز باید از اساتید ممتاز استفاده شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی رونمایی از سند توسعه فرهنگی دینی را از برنامه های اصلی این سازمان اعلام کرد و اظهارداشت : پیش بینی می شود در ماه آینده این سند با حضور مسوولان استانی و ملی رونمایی شود.

حجت الاسلام رفیعی خاطرنشان کرد :  بی تردید بازخورد اقدامات فرهنگی و دینی بدون وجود نقشه راهی امکانپذیر نیست در این راستا اداره کل تبلیغات اسلامی سندی برای توسعه بر اساس ظرفیت های دینی خراسان شمالی برای گسترش ارزش های اسلامی تدوین می کند.

استان خراسان شمالی هزار و ۱۲۰ مسجد دارد که ۹۰۰ باب آن در نواحی روستایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha