حفظ دستاوردهای انقلاب و آرمان های شهدا از وظایف قوه قضاییه است

خرم آباد- ایرنا- رییس دادگستری سلسله گفت: حفاظت و پاسداری از آرمان های والای شهدا و دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی از جمله اصول مهم در راستای انجام ماموریت ها و وظایف ذاتی دستگاه قضایی است.

 به گزارش ایرنا، سید احمد موسوی روز سه شنبه در مراسم معنوی غباروبی گلزار شهدا با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، اظهار داشت: امنیت، آرامش و رفاه امروز کشور مرهون جانفشانی و ایثار و فداکاری شهدا و ایثارگران بوده و تلاش برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و تداوم راه و آرمان های والای آنان، وظیفه ای همگانی است.

وی افزود: وظیفه ما در زمان کنونی زنده نگه داشتن آرمان های امام راحل و شهدا و پاسداری و حفاظت از دستاوردهای انقلاب در راستای رشد معنوی نظام جمهوری اسلامی است.

موسوی نام و یاد شهدا را برکت کار، زندگی و جامعه دانست و ادامه داد: شهدا چشم و چراغ مملکت هستند و تکریم آنان، تلاش برای حراست از آرمان های انقلاب است.

وی با بیان اینکه مهم ترین وظیفه دستگاه قضایی در جامعه، حفظ آرامش و امنیت و تامین و برقراری عدالت است، گفت: حفاظت و پاسداری از آرمان های والای شهدا و دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی از جمله اصول مهم در راستای انجام ماموریت ها و وظایف ذاتی دستگاه قضایی است.

شرکت کنندگان در این مراسم باشکوه با غبارروبی و گلباران مزار شهدا، ضمن قرائت فاتحه و تجدید پیمان با آرمان های والای انقلاب، به مقام شامخ شهدای گلگون کفن این شهرستان ادای احترام کردند.

از یکم تا هفتم تیرماه بمناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی (ره) و جمعی از یاران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

شهید بهشتی نخستین رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در روز هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ به همراه ۷۲ نفر از اعضای حزب جمهوری اسلامی به دست منافقان کوردل به شهادت رسید.

شهرستان سلسله ۲۹۶ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha