توسعه شیوه‌های فناورانه مقابله با خشکسالی امسال با ۴۰ طرح شتاب می‌گیرد

تهران- ایرنا- معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امسال ۴۰ طرح فناورانه برای توسعه فناوری‌های حوزه آب و خشکسالی در نظر گرفته است.

به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بارش‌های کم و قرار گرفتن ایران در کمربند خشک زمین، مهم‌ترین عواملی است که ایران را به یکی از کشورهای درگیر با کمبود آب و بحران خشکسالی بدل کرده است.

چالشی که تنها با دو راه‌کار «مدیریت منابع آبی موجود» و «ایجاد منابع جدید با کمک فناوری‌های نو» قابل رفع است. بر همین اساس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اتخاذ تدابیر و اجرای پروژه‌های ملی فناورانه در تلاش است شیوه‌های فناورانه مقابله با خشکسالی را در کشور با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان توسعه دهد.

این کار از سال ۹۷ با اجرای ۸۰ پروژه آغاز شد و امسال با اجرای ۴۰ طرح فناورانه شتاب می‌گیرد. این داده‌نما برشی از تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه فناوری‌های حوزه آب و خشکسالی است.

به گزارش ایرنا، میزان مصرف آب تهران در ۲۹ خرداد به رقم سه میلیارد و ۶۵۳ میلیون لیتر با ۱.۱ درصد افزایش نسبت به پارسال رسید، این درحالی است که میزان بارش‌های کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر۱۳۹۹) تا ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ با کاهش ۴۱.۸ درصدی همراه شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha