وام ازدواج فرزندان ۱۳۵۰ بازنشسته امروز پرداخت می‌شود

تهران -ایرنا -مدیرکل مالی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: وام ازدواج فرزندان ۱۳۵۰ بازنشسته متقاضی دریافت این نوع وام امروز(سه شنبه) پرداخت می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از صندوق بازنشستگی کشوری، علی خدامی افزود: وام  ۲۵ میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری با هماهنگی و همکاری بانک عامل پرداخت برای بیش از یک هزار و ۳۵۰ نفر از متقاضیانی که شرایط لازم را برای دریافت این نوع تسهیلات داشتند، امروز به حساب بازنشستگان مشمول واریز خواهد شد.

وی با بیان اینکه نرخ این تسهیلات ۱۰درصد و دوره بازپرداخت آن ۶۰ ماهه است، گفت: در این دوره نیز تعداد زیادی از عزیزان بازنشسته تحت پوشش تقاضای خود را در سامانه مربوطه ثبت کرده بودند که پس از بررسی های لازم، بیش از یک هزار و ۳۵۰ نفر مشمول شدند.

به گزارش ایرنا ششمین دوره ثبت‌نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه‌بگیران (همسر) این صندوق از ۱۰ اردیبهشت ماه امسال اغازشده بود.

«نرخ تسهیلات ۱۰ درصد و دوره بازپرداخت آن ۶۰ ماهه خواهد بود» شرایط دریافت این تسهیلات نیز شامل حداقل حقوق خالص دریافتی فروردین ماه سالجاری مشمولین باید یک میلیون تومان بوده و تاریخ عقدنامه فرزند نیز در بازه زمانی اول خرداد ۱۳۹۸ تا اول اردیبهشت ۱۴۰۰ باشد.

 ارائه تسهیلات صرفاً به ازدواج اولیه (زوجین) فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشستگان، موظفین و فرزند همسر وظیفه بگیر تعلق می گیرد، ضمن اینکه در صورت مشمولیت پدر و مادر در صندوق، صرفاً یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت خواهد شد.

 از سال ۹۸ که این تسهیلات اجرایی شده تا کنون، به حدود ۵هزار و ۵۰۰ نفر از واجدین شرایط طی ۵ دوره تسهیلات ۲۰ و ۲۵ میلیون تومانی پرداخت شد و در این دوره نیز به هزار و ۴۰۰نفر دیگر از مشمولان، وام ۲۵ میلیون تومانی پرداخت می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha