۱ تیر ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۰
کد خبرنگار: 759
کد خبر: 84378083
۰ نفر

برچسب‌ها

مدعی فروش آنلاین سوالات کنکور دستگیر شد

تهران - ایرنا - معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت:‌ فردی که مدعی دسترسی و فروش سوالات کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ در فضای سایبری بود، شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پلیس فتا، سرهنگ رامین پاشایی اظهار داشت: بر اساس رصد صورت گرفته در فضای مجازی، فردی که با همدستی همسر خود با انجام تبلیغات فریبنده در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و ایجاد کانال در پیام رسان تلگرام مدعی دسترسی و واگذاری سوالات کنکور ۱۴۰۰ به متقاضیان بود، مورد شناسایی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پس از هماهنگی با مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه متهمان دستگیر شدند و در مواجه با ادله جرم به بزه انتسابی خود اقرار کردند، بیان داشت: بر اساس تجزیه و تحلیل پرونده های قضائی ادوار گذشته، همه ساله با نزدیک شدن به ایام کنکور ما شاهد این گونه کلاهبرداری ها هستیم.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ادامه داد: مجرمان با ترفندهای مختلف از جمله جعل هویت مدیران آموزش عالی و سایر جزئیات شناخته شده؛ پس از فریب کاربران و دریافت مبالغ مختلف، دیگر پاسخگوی متقاضیان نخواهند بود و یا با ارسال نمونه سوالات کنکور ادوار گذشته از قربانیان خود کلاهبرداری کرده و صدمات مالی و روانی شدیدی به متقاضیان وارد می کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا افزود: اکنون بیش از ۱۰۰ کارگروه ویژه در پلیس فتا ناجا و رده های استانی و شهرستانی کشور در حوزه شناسایی این جرم فعالیت می کنند و تاکنون تعدادی صفحه و کانال مجرمانه با موارد مشابه، ضمن اشراف اطلاعاتی و پی جویی های فنی مورد شناسایی قرار گرفتند و ضمن مسدود سازی، اقدام قضائی علیه متهمان در حال پیگیری است.

وی ضمن توصیه به کلیه داوطلبان کنکور سال ۱۴۰۰  در خصوص اینکه «به هیچ عنوان فریب اینگونه تبلیغات دروغین را نخورند»، از خانواده های آنها خواست نظارت بیش تری بر عملکرد تحصیلی و سایبری فرزندان خود اعمال کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir   بخش گزارشات مردمی اطلاع دهندو یا با شماره تلفن ۹۶۳۸۰ جهت رسیدگی هر چه سریع تر تماس بگیرند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha