بازتاب نخستین کنفرانس خبری رییس جمهوری منتخب ایران در مطبوعات پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا -رسانه‌های خبری پاکستان روز سه‌شنبه با انتشار گسترده گزارش‌های خبری از اولین نشست مطبوعاتی حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی رییس جمهوری منتخب‌ایران، نوشتند:رئیسی با نه به دیدار با بایدن، از آمریکا خواست به حقوق ملت ایران احترام گذاشته و به وعده‌های خود در بحث برجام پایبند باشد.

به گزارش ایرنا، پایگاه های اطلاع رسانی شبکه‌های خبری و روزنامه‌های پاکستانی نوشتند: رییس جمهوری منتخب ایران در اولین نشست مطبوعاتی بین المللی خود، اولویت اصلی جمهوری اسلامی ایران را تقویت و تحکیم روابط با کشورهای منطقه عنوان کرد.

در گزارش روزنامه «اکسپرس تریبیون» آمده است: ابراهیم رئیسی با روشن ساختن سیاست‌های خارجی خود تاکید کرد که حاضر به ملاقات با جوبایدن رئیس جمهوری آمریکا نیست اما از واشنگتن خواست تا هر چه سریعتر به برجام بازگردد و نسبت به لغو تحریم‌های ضدایرانی اقدام کند.

شبکه خبری «آج نیوز» پاکستان نیز گزارش داد: رییس جمهوری جدید ایران گفت که حاضر به مذاکرات هسته‌ای نیست که مذاکرات درباره مسائل دیگر را نیز شامل شود.

این منبع خبری افزود: رئیسی تاکید کرد که هیچ مانعی برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک میان تهران و ریاض وجود ندارد و ما آماده پذیرایی و بازگشایی مجدد سفارت سعودی در ایران می‌باشیم.

وب سایت شبکه «دنیا نیوز» نیز ضمن بازتاب سخنان رئیسی افزود: رییس جمهوری منتخب مردم ایران خطاب به آمریکا و دولتهای غربی گفت که آنان حق قانونی و مسلم ملت ایران را به رسمیت شناخته و به تحریم‌های ظالمانه پایان دهند.

همچنین به نقل از روزنامه انگلیسی زبان «دیلی تایمز» چاپ شهر اسلام‌آباد، سید ابراهیم رئیسی خطاب به دولت واشنگتن گفت: ابتدا آمریکایی‌ها باید به برجام برگردند. ما حامی هر گونه مذاکرات که منافع ملی ایران را تضمین کند هستیم اما اجازه نمی‌دهیم مذاکره فقط به خاطر مذاکره باشد.

این روزنامه نوشت: رئیسی گفت که همواره از حقوق بشر دفاع کرده و تمام آنچه که در طول سال‌های خدمت انجام داده همواره در راستای دفاع از حقوق بشر بوده است.

روزنامه انگلیسی زبان «داون» هم نوشت: ابراهیم رئیسی رییس جمهوری برگزیده ملت ایران تاکید کرد که خواستار مذاکرات برجامی موثر است و هرگز غیراز مسائل مرتبط با توافق هسته‌ای، درباره دیگر مسائل با طرف‌های غربی مذاکره نخواهد شد.

روزنامه اردو زبان «جنگ» پاکستان گزارش داد: سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری منتخب ایران تاکید کرد که سیاست فشار آمریکا بر ملت ایران با شکست روبرو شده است. واشنگتن به وعده‌های خود تحت برجام عمل نکرده است و سیاست ایران نیز تنها محدود به برجام نیست.

این روزنامه انگلیسی زبان با اشاره به اولین نشست مطبوعاتی رییس جمهوری جدید کشورمان افزود: هیچ مذاکره‌ای خارج از بحث برجام با طرف‌های غربی انجام نخواهد شد.

روزنامه اقتصادی «بیزینس رکوردر» چاپ اسلام‌آباد نیز گزارش داد: اولویت دولت جدید ایران به ریاست سید ابراهیم رئیسی تقویت روابط با کشورهای منطقه از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس عنوان شد.

این نشریه افزود: بر اساس سخنان رییس جمهوری منتخب ایران؛ هیچ دیداری با بایدن درکار نیست. جمهوری اسلامی ایران هیچ مانعی نیز برای ازسرگیری روابط دیپلماتیک با عربستان سعودی نمی‌بیند.

بسیاری از منابع اردو و انگلیسی زبان دیگر در پاکستان بصورت گسترده سخنان رییس جمهور منتخب مردم ایران را بازتاب دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha