امام جمعه تبریز: شعرا مفاهیم انقلاب را تبیین کنند

تبریز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه گفت: شعرا نباید نسبت به حوادث انقلاب بی تفاوت باشند، گفت: شعرا همه مفاهیم اخلاقی و سیاسی انقلاب را تبیین کنند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در جمع شعرای آذربایجان شرقی اظهار کرد:  شعر یک عنصر اثرگذار است و اثرگذاری آن در مجموعه‌ عوامل کلامی مضاعف می شود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شعر و هنر را در خدمت مفاهیم اسلام قراردادن تلاش و مجاهدت برای فهم درست مسائل از ویژگی های هنر انقلاب است،

وی افزود: از شاخص های شاعر طراز انقلاب در خدمت تمام مفاهیم انقلاب بودن است؛ در حوادث فتنه گون، شناخت عرصه، اطراف قصه، مهاجم و مدافع، ظالم و مظلوم، دشمن و دوست دشوار است. 

حجت الاسلام آل هاشم گفت: اگر بنا باشد یک شاعر هم مثل دیگران تحت تاثیر تبلیغات دشمن فریب بخورد و بی بصیرت باشد، دون شان یک فرد هنری و یک انسان فرهنگی است.

وی با بیان اینکه شعرا نباید نسبت به حوادث انقلاب و حرکت ملت به سمت اخلاق و معنویت بی تفاوت باشند، افزود: زبان هنر و شعر، زبان اثر گذاری است که باید برای تبیین و تشریح مسائل انقلاب و حرکت های مردم از آن استفاده کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha