۱۵ انجمن صنایع همگن در سال گذشته در کشور تشکیل شد

تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پارسال ۱۵ انجمن صنایع همگن در استان‌های آذربایجان شرقی، قزوین، کرمان، خراسان رضوی، خوزستان و آذربایجان غربی با تایید کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی تشکیل شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از وزارت صنت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در جلسه کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی افزود: یکی از برنامه‌های که وزارتخانه دنبال می‌کند، تقویت و ارتقای جایگاه تشکل‌های بخش خصوصی است و در تهیه برنامه‌ها، تدوین سیاست‌ها و تهیه دستورالعمل‌ها از نظرات همه تشکل‌ها و انجمن‌ها استفاده کردیم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت گفت: معتقدیم باید برخی از امور و تصدی‌هایی که اکنون در وزارتخانه انجام می‌شود را با اطمینان کامل به تشکل‌های صنعتی و معدنی واگذار کنیم.

رییس کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنعتی و معدنی ادامه‌داد: گرچه موانع، مشکلات و مقاومت‌هایی هم از داخل وزارتخانه و هم از بیرون وجود دارد، اما این راه با جدیت دنبال می‌شود.

وی بر حسن اجرای انتخابات و فعالیت انجمن‌ها و خانه‌های صنعت تاکید کرد و ادامه‌داد: سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در این خصوص موظف به اجرای کامل دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌های این کمیسیون هستند.

در این جلسه، «علیرضا رسولیان» مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: به کار تشکلی و همکاری با انجمن‌ها معتقد هستیم و آماده گسترش همکاری‌ها و ارتباطات با انجمن‌های تخصصی هستیم.

وی گفت: زمینه همکاری‌های زیادی بین شهرک‌های صنعتی و خانه‌های صنعت وجود دارد که می‌توان آن را اجرایی کرد.

معاون وزیر صنعت تاکید کرد: با تعامل و همکاری بین شرکت شهرک‌ها و انجمن‌ها و خانه‌ها، امید می‌رود شاهد ارائه خدمات بهتر به تولیدکنندگان باشیم.

در این جلسه، «عبدالوهاب سهل‌آبادی» رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: اعتماد به بخش خصوصی و تشکل‌های تخصصی برای دولت بسیار مفید و راهگشاست.

وی تاکید کرد: در همه استان‌ها، تعامل و هماهنگی خوبی با سایر تشکل‌ها و فعالان بخش خصوصی داریم و امیدواریم این نگاه مثبت وزارتخانه در واگذاری تصدی‌ها به تشکل‌ها در همه بخش‌ها هم دنبال شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha