۲۴ دستگاه ماینر غیرمجاز در استان سمنان شناسایی و جمع‌آوری شد

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: ۲۴ دستگاه استخراج غیرمجاز رمزارز در شهرستان‌های استان شناسایی و جمع‌آوری شد.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد موسوی زاده روز سه شنبه به رسانه ها افزود: در یک اقدام سراسری و هماهنگ، نیروهای عملیاتی شرکت توزیع برق استان سمنان، تعدادی دستگاه استخراج رمزارز غیرمجاز را شناسایی و جمع آوری کردند.

وی اظهار داشت: در رزمایش سراسری جمع آوری ماینرهای غیرمجاز که از سوی شرکت توانیر برنامه ریزی و در بعدازظهر روز دوشنبه ۳۱ خرداد به اجرا درآمد، ۲۴ دستگاه استخراج رمزارز غیرمجاز شناسایی و با همکاری نیروهای حراست و بهره برداری این شرکت و عوامل انتظامی، جمع آوری شد.

موسوی زاده بیان کرد: در این اقدام سراسری و هماهنگ که در شهرستان های مختلف استان انجام شد، تعداد ۲۴ دستگاه ماینر غیرمجاز از تعدادی مراکز مستقر در محل کسب و کار و منازل مسکونی کشف و ضبط شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان تصریح کرد: در مرحله نخست این اقدام سراسری نیز تعداد ۱۵ دستگاه رمزارز غیرمجاز کشف و جمع آوری شد.

پول مجازی یا بیت کوین پیش از این با استفاده از رایانه های خانگی تولید می شد، اما در سال های اخیر دستگاه هایی مخصوص تولید این پول مجازی به نام ماینر ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به گونه‌ای که استخراج هر واحد بیت‌کوین نیازمند ۷۲ مگاوات ساعت برق است. با توجه به قیمت پایین برق در ایران، بسیاری از استخراج‌کنندگان اقدام به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان می‌کنند این در حالی است که ارز دیجیتال تولید شده با این برق رایگان به بالاترین نرخ در جهان خرید و فروش می‌شود.

از سال گذشته تاکنون تعداد ماینرهای کشف شده در استان سمنان به بیش از سه هزار دستگاه رسید و بنا به گفته مسوولان استان سمنان پنج درصد از برق استان سمنان به مصرف دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمزارز می‌رسد.

مردم استان برای همکاری در زمینه معرفی دستگاه های رمزارز غیرمجاز، می توانند مراتب را به شماره تلفن ۳۳۴۳۹۲۷۲ دفتر حراست این شرکت و بدون هیچگونه نگرانی با اطمینان به حفظ محرمانگی اطلاعات ارائه شده، مراتب را اطلاع رسانی کنند و از پاداش درنظر گرفته شده نیز بهره مند شوند.

۷۶.۱۹ درصد مشترکان استان سمنان مربوط به تعرفه خانگی، ۵.۹۹ درصد عمومی، ۱.۷۵ درصد کشاورزی ، ۱.۴۲ درصد صنعتی ، ۱۴درصد تجاری و بقیه هم مربوط به بخش ۰.۵۹ درصد روشنایی معابر است.

حدود ۴۰۰ هزار مشترک برق از خدمات شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha