فاز دوم بیمارستان شهید راثی شاهین‌دژ امسال به بهره‌برداری می‌رسد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: فاز دوم بیمارستان شهید راثی این شهرستان با ۴۶ تخت نیمه اول امسال به بهره بهره برداری می‌رسد.

امین قلندرزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح توسعه بیمارستان شهید راثی شاهین دژ  با زیربنای چهار هزار متر مربع در پنج طبقه دارای امکانات بخش های مختلف از جمله رادیولوژی، سونوگرافی، اتاق عمل، بستری و مراقبت های ویژه در حال اجراست.

وی ادامه داد: این طرح توسعه از بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با برنامه ریزی انجام شده و عقد قراردادی به ارزش ۱۶۰ میلیارد ریال با پیمانکار جدید، مراحل ساخت تا قبل از نیمه امسال به پایان خواهد رسید.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ اظهار داشت: با اتمام این طرح تعداد تخت‌های این بیمارستان به ۱۴۶ تخت افزایش پیدا کرده و نیاز تخت بیمارستان این شهرستان را برای حداقل ۱۰ سال آینده بر طرف خواهد کرد.

قلندرزاده بیان کرد: هم اکنون بخشی از تجهیزات پزشکی این بیمارستان از جمله سی تی اسکن، ماموگرافی و دستگاه‌های دیجیتال تصویر برداری و تشخیصی خریداری شده و با افزایش تعداد متخصصین مورد نیاز آماده ارائه خدمات بهتر و بیشتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: تمامی تجهیزات مورد نیاز نیز از طریق وزارت بهداشت پیش بینی و به محض اتمام فضای فیزیکی در آن استقرار یافته و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

شهرستان شاهین‌دژ با بیش از ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و بیمارستان شهید راثی با ۱۰۰ تخت فعال تنها بیمارستان این شهرستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha