استاندار فارس بر شتاب بخشی به پروژه‌های راهسازی استان تاکید کرد

شیراز- ایرنا- عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس در دیدار با خیرالله خادمی معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بر تکمیل و شتاب بخشی به پروژه‌های راه سازی این استان که عمدتا بیش از ۹۰ درصد پیشرفت دارند تاکید کرد.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس اعلام کرد که استاندار فارس در سفر به پایتخت مباحث حوزه راه استان و پروژه های این بخش را دنبال کرد و در این دیدار به پیگیری مباحث مربوط به پروژه آزاد راه شیراز اصفهان پرداخت و با بیان اینکه این پروژه نزدیک به ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: با توجه به اینکه اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل این پروژه مهم آزادراهی تخصیص داده شده است امیدواریم پیمانکار طرف قرار داد نیز بتواند با سرعت بیشتری پروژه را به سرانجام برساند.

وی بیان کرد: آزاد راه شیراز اصفهان ۲۲۵ کیلومتر طول دارد که در حال حاضر بخش قابل توجهی از مسیر آسفالت شده و قطعه هفت پروژه که خارج از قرار داد بوده نیز مراحل پایانی را طی می کند.

 آزادراه شیراز- اصفهان از پروژه‌های ملی به شمار می‌ رود که کلنگ احداث آن در سال ۸۹ به زمین خورد. این پروژه پس از بهره‌برداری، حدود ۱۱۰ کیلومتر مسیر شیراز- اصفهان را کاهش می‌دهد که مساوی با کاهش ۱۲۰ دقیقه‌ای زمان سفر نسبت به مسیر قبلی است.

استاندار فارس درباره پروژه بزرگراهی دشت ارژن به تنگ بوالحیات نیز گفت: این پروژه ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد که دسترسی به استان‌های بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را تسهیل می‌کند.

رحیمی با بیان اینکه پروژه مذکور حدود ۲۱ کیلومتر در یک توپوگرافی کوهستانی احداث شده، این پروژه را یکی از  سخت ترین پروژه های راهسازی دانست و افزود: بزرگراه دشت ارژن به تنگ بوالحیات  دارای دو تونل است که و هم اکنون حدود ۸ کیلومتر از آن آسفالت شده و مابقی نیز آماده آسفالت است.

وی ابراز امیدواری کرد این پروژه در آینده‌ای نزدیک افتتاح  و گلوگاهی اساسی از پیش راه مسافری در این محور برداشته شود.

استاندار فارس در بخش دیگری از این جلسه به  پروژه آزاد راه  قائمیه به خوزستان اشاره کرد افزود: این پروژه در حال انجام است و در حال حاضر مقدار بسیار کمی از آن در بعد از پل فهلیان باقیمانده که بین مصیری و کوپن واقع شده که این مسیر نیز به زودی تکمیل می شود و این پروژه از فارس به خوزستان قابلیت بهره‌برداری خواهد داشت.

وی گفت:‌ هم اکنون نیز میزان زیادی از این پروژه زیر بار ترافیکی است.

 راه آهن اقلید به یزد از دیگر موضوعاتی بودکه در این نشست مورد مذاکره قرار گرفت. رحیمی با اشاره به اینکه  این پروژه رو به اتمام است عنوان کرد: دو کیلومتر از آن در تقاطع غیر هم سطح بزرگراه شیراز اصفهان  باقی مانده است که امروز مذاکرات انجام شد و تخصیص های خوبی به این پروژه داده شده و پیمانکار پروژه نیز  قول داده در اسرع وقت شاهد به بهره برداری رسیدن آن باشیم.

به گفته استاندار فارس راه آهن اقلید به یزد  از محورهای مواصلاتی بسیار مهم است و فاصله فارس تا خراسان و همچنین راه آهن شمال به جنوب در غرب کشور را کاهش خواهد داد و موجب صرفه‌جویی بالا در هزینه حمل و نقل و زمان برای هم‌میهنان عزیز خواهد شد.

استاندار فارس در این سفر همچنین تامین نیازهای فرمانداری‌های تازه تاسیس استان و کمک به این فرمانداری ها را پیگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha