حضور پرشور مردم در انتخابات تجلی مسوولیت‌پذیری آنان بود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار دالاهو گفت: حضور پرشور توام با شعور بالای سیاسی مردم شرافتمند دالاهو در انتخابات ۲۸ خرداد، تجلی مسوولیت‌پذیری آنان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «کرم محمدی» روز سه‌شنبه در جلسه مشترک هیات های اجرایی و نظارت بر انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهرهای کرند، ریجاب و گهواره افزود: مردم شهرستان دالاهو مشارکتی ۶۶ درصدی در انتخابات ۲۸ خرداد امسال داشتند و این بیانگر احساس مسوولیت آن ها در قبال امروز و فردای مملکت خودشان است.

وی اظهار داشت: حضور گسترده، آرام و توام با رعایت قانون زنان و مردان این خطه از میهن اسلامی در پای صندوق های اخذ آرا،  شایسته بهترین سپاس هاست از این رو از همه مردم شهرستان صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.

نماینده عالی دولت در دالاهو گفت: ساکنان شهرستان دالاهو همواره در عرصه های مختلف و از جمله مشارکت حداکثری در انتخابات، سرآمد بوده و بالاترین میزان حضور را داشته اند و این مهم را در انتخابات ۲۸ خرداد ماه به شایستگی به منصه ظهور رساندند.

محمدی ادامه داد: انتخابات ۲۸ خرداد ماه در شهرستان دالاهو در کمال بی طرفی، قانونمداری، رعایت امانتداری و امنیت و آرامش برگزار شد و در جریان برگزاری انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، هماهنگی بسیار خوبی بین هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی برقرار بود.

او گفت: انسجام و هماهنگی در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد شهرستان دالاهو، راه برگزاری انتخاباتی قانونمند را فراهم کرد از این رو از حضور آگاهانه مردم شهرستان در پای صندوق های اخذ آرا و برقرار کنندگان امنیت انتخابات، اعضای هیات های اجرایی و نظارت و بازرسی و عوامل زحمت کش برگزار کننده انتخابات قدردانی می کنم.

در این جلسه شکایات واصله در خصوص برگزاری انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه برگزار شد.  

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای داشتند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

دالاهو در غرب کرمانشاه حدود ۴۰ هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha