ایران و قطر راه‌های توسعه همکاری‌ها را بررسی کردند

تهران- ایرنا- روسای ایرانی و قطری کمیسیون همکاری‌های مشترک دو کشور از طریق ویدئوکنفرانس دیدار کرده و در این دیدار بر توسعه همکاری‌های دو طرف تاکید کردند.

به‌گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، در ابتدای این دیدار، "علی الکواری" وزیر صنعت و تجارت قطر، برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت.
"رضا اردکانیان" وزیر نیروی ایران نیز ضمن تشکر از تبریک وزیر قطری، از همکاری موثر و دوستانه دولت قطر طی چند سال گذشته به‌ویژه بابت ارسال دو محموله داروهای بیماری‌های خاص قدردانی کرد.
همچنین طرفین بر برگزاری هرچه سریع‌تر کمیته پیگیری اجرای مصوبه‌های هفتمین اجلاسیه کمیسیون مشترک دو کشور تاکید کردند.
در این دیدار، طرفین  مسایل مربوط به همکاری‌های صنعتی، گردشگری، ورزشی و سایر موضوع‌های مورد علاقه را بررسی کرده و تصمیم لازم در جهت توسعه و تسریع همکاری‌های دو کشور را اتخاذ کردند. 
وزیر قطری ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک هشتمین اجلاسیه کمیسیون همکاری‌های مشترک دو کشور در شهر دوحه قطر برگزار شود.
وزیر نیروی ایران نیز ضمن استقبال از پیشنهاد طرف قطری ابراز امیدواری کرد که در دولت آینده ایران، روابط همچنان مستحکم و رو به رشد باشد.

به گزارش ایرنا، هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و قطر چهارم آذرماه ۱۳۹۹ در شهر تاریخی اصفهان با رعایت همه مقررات بهداشتی برگزار شد.

 سند تفاهمنامه کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و قطر  در پایان هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک این ۲ کشور در اصفهان امضا شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha