منتخب شورا: تغییر و تحول در مدیریت شهری تبریز گریزناپذیر است

تبریز - ایرنا - منتخب شورای اسلامی تبریز گفت: تغییر و تحول در مدیریت شهری تبریز گریزناپذیر بوده و مدیران شهری باید متعهد و مقتدر باشند.

حکیمه غفوری روز سه شنبه با حضور در ایرنای مرکز آذربایجان شرقی افزود: راس هرم هر مجموعه ای اگر سالم باشد رده های پایین آن نیز سالم خواهد ماند و در زمان کنونی با توجه به سومدیریت در شورا و شهرداری تبریز، مدیریت شهری با قوانین و دستورالعمل ها فاصله گرفته است.

وی با تاکید بر شفاف سازی در کلیه امور مدیریت شهری به ویژه در حوزه مالی و اخلاقی، اظهار کرد: اگر در مجموعه مدیریت شهری شفاف سازی صحیح انجام شود سایر برنامه ها نیز به درستی اجرا و در جای خود قرار می گیرد.

منتخب شورای اسلامی تبریز با بیان اینکه هنوز گزینه خاصی برای شهردار آینده تبریز مدنظر ندارد، گفت: شهردار آینده باید بر اساس پارامترهای مانند تعهد، تاثیرگذاری و کارآمدی و داشتن برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت مبتنی بر تامین نیازهای شهروندان انتخاب شود.

غفوری ادامه داد: شهردار آینده تبریز باید فردی مقتدر باشد و با شناخت از ارزش و قداست جایگاه خود بداند در راس چه مجموعه ای قرار گرفته و باید به دور از دهن بینی، بده بستان و رفتار بر اساس باب میل دیگران،  زیرمجموعه را خودش انتخاب و مدیریت کند.

وی یادآوری کرد: اگر چنین فردی به عنوان شهردار آینده تبریز انتخاب شود ۵۰ درصد از برنامه ها و کارهای شورای شهر با موفقیت پیش خواهد رفت و رضایت مندی شهروندان جلب خواهد شد.

اولویت اصلی شورای منتخب، تکمیل برنامه های ناقص و سهل الوصول شورای قبلی برای ایجاد آرامش روانی در شهروندان است 

منتخب شورای اسلامی تبریز گفت: اولویت اصلی شورای منتخب مردم در تبریز تکمیل برنامه های ناقص و سهل الوصول شورای قبلی است تا با تکمیل این طرح ها بخشی از نیازهای شهروندان تامین شود.

غفوری با تاکید بر اینکه شهروندان نیاز به آرامش روحی و روانی دارند، افزود: برنامه ریزی و اجرای طرح های نشاط آور و آرامش بخش از برنامه های شورای جدید بوده و در این راستا تلاش می شود با اجرای پارک های تفریحی در مناطق مختلف شهر موجبات نشاط و آرامش شهروندان را جلب کرد.

وی یادآوری کرد: برنامه ریزی برای اجرای برنامه های میان مدت و بلند مدت در اولویت بعدی منتخبان ششمین دوره شوراهای اسلامی تبریز بوده و در این راستا از نظریات و برنامه های متخصصان در کمیسیون های مختلف استفاده خواهد شد.

حضور در کمیسیون نظارت و ارزیابی اولویت اول بنده در شورای اسلامی تبریز است

منتخب شورای اسلامی تبریز گفت: اولویت اول بنده در انتخاب کمیسیون های شورای اسلامی، حضور در کمیسیون نظارت و ارزیابی بوده و اولویت بعدی من کمیسیون فرهنگی و اجتماعی است.

غفوری افزود: با توجه به اینکه در دور جدید شورا، منتخبان متخصص برای تمام کمیسیون ها وجود ندارد باید از نظرات کارشناسان متخصص در این کمیسیون های استفاده شود و شهروندان از این بابت نگرانی نداشته باشند.

وی اظهار کرد: بنده برنامه چهار ساله ای در راستای فعالیت تمامی کمیسیون های شورا دارم و منتخبان ششمین دوره شورای تبریز با کمک گیری از مشاوران متعهد و متخصص و کارشناسان تلاش خواهند کرد مدیریت شهری را در اجرای برنامه های مختلف کمک کنند.

منتخب شورای اسلامی تبریز گفت: برخی از برنامه های مدیریت شهری مانند ساماندهی حاشیه نشینی در تبریز نیاز به همکاری نمایندگان مجلس و ادرات و نهادهای مختلف با شهرداری است.

غفوری ادامه داد: مدیریت شهری باید با دوری از اجرای برنامه های سطحی و ویترینی مانند اجرای ۱۲۰ پله در مناطق حاشیه نشینی که چندان دردی از مشکلات مردم را دوا نمی کند، به فکر اجرای کارهای اساسی باشد.

آشنایی مردم از دین و وظیفه خود در قبال شهر، موجب به سرانجام رسیدن برنامه‌های مدیریت‌های شهری می‌شود

منتخب شورای اسلامی تبریز گفت: اگر شهروندان متوجه حق و حقوق خود بوده و مطالبه خود از شهر و دین و وظیفه خود در قبال شهر را بدانند برنامه های مدیریت های شهری به سرانجام خواهد رسید.

غفوری با تاکید بر آموزش شهروندان در خصوص حقوق شهروندان و وظیفه خود در قبال شهر، افزود: اگر شهروندان دین و وظیفه خود را در قبال شهر ندانند هر چقدر مدیریت های شهری کار انجام دهند، نتیجه بخش نخواهد شد.

وی یادآوری کرد: اکثر مردم شهر در مسیر بی حوصلگی و کسالت قرار گرفته اند و باید با احداث پارک های محلی و توجه به ورزش و تفریح آنان، زمینه آرامش و ارتقای روحی و روانی شهروندان را تامین کرد.  

منتخب شورای اسلامی تبریز با بیان اینکه هر کار ما نشات گرفته از فرهنگ است، گفت: نصب بنر و تابلو در مناسبت های مختلف در سطح شهر زیاد مهم نبوده بلکه تامین زیرساخت های فرهنگی در هر جامعه ای مهم و ضروری بوه و توسعه فرهنگ تکریم ارباب رجوع برای جلب رضایت شهروندان از زیرساخت های فرهنگی در مجموعه های مدیریت شهری است.

غفوری با اشاره به اینکه تبریز شهری تاریخی - اسلامی بوده و نباید سبقه این شهر در این زمینه را فراموش کرد، افزود: ما یا باید سبقه تاریخی خود را قبول کنیم یا باید چنان پیشرفت کنیم که به یک شهر مدرن تبدیل شویم در حالی که از هر دو آواره مانده ایم و نه توانسته ایم سابقه تاریخی خود را حفظ کنیم و نه مدرن شده ایم.

وی اظهار داشت: رسیدن به شهر مدرن برای همه قابل دسترس بوده ولی حفظ اصالت و سابقه تاریخی خیلی مهم است و با وجود اینکه برخی از آن ها از دست رفته است ولی ناامید از جبران آن ها نیستیم.

برای جبران حداقل ذره‌ای از زحمات شهروندان تلاش می‌کنیم

منتخب شورای اسلامی تبریز با تبریک سالروز ولادت امام رضا (ع) به مردم، گفت: در دور جدید شورا تلاش می کنیم با قرار گرفتن در کنار مردم و رفع مشکلات و دغدغه های آنان بتوانیم حداقل ذره ای از زحمات شهروندات را جبران کنیم.

غفوری با قدردانی از حضور مردم در انتخابات و پای صندوق های رای، افزود: مردم همیشه با حضور در صحنه های مختلف انقلاب ثابت کرده اند همواره پشتیبان نظام بوده و در دوره های بحرانی نیز به داد نظام رسیده اند.

وی یادآوری کرد: این دوره از انتخابات نشان داد که مردم با وجود نارضایتی از سوءمدیریت برخی از مسوولان و داشتن مشکلات مختلف اقتصادی و معیشتی همچنان به اصل نظام پایبند بوده و از آن ناراضی نیستند.

غفوری، با اشاره به نقش رسانه های در جامعه به ویژه در جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، ادامه داد: نقش رسانه ها در صحنه های مختلف به ویژه انتخابات و کشاندن مردم به پای صندوق های رای پررنگ بوده و در انعکاس اخبار و آگاهی بخشی به مردم در خط مقدم قرار دارند.

حکمیه غفوری در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۳۹ هزار و ۹۴۲ رای و رده نخست میدان انتخاباتی را کسب کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha