کارخانه تمام اتوماتیک آسفالت در سنندج راه اندازی می شود

سنندج- ایرنا- در راستای تولید بیشتر آسفالت و تسریع در بهسازی معابر و محلات سطح شهر تجهیزات کارخانه تمام اتوماتیک آسفالت با ظرفیت ۱۶۰ تن در ساعت خریداری و عملیات نصب آن در سنندج در حال اجرا است.

به گزارش ایرنا، شهردار سنندج روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آسفالت معابر و محلات همواره یکی از مطالبات بحق شهروندان و از دغدغه‌های اصلی مجموعه مدیریت شهری بوده است.

حشمت‌الله صیدی افزود: آسفالت معابر و محلات موجب کاهش و روان سازی ترافیک در شبکه معابر درون شهری، سهولت در تردد خودروها و عابران پیاده و به تبع آن رضایتمندی شهروندان خواهد شد.

وی یادآور شد: این شهرداری در حال حاضر دارای کارخانه ۱۲۰ تن در ساعت است که با توجه به توسعه شهر، این کارخانه به تنهایی جوابگویی فعالیت‌های عمرانی این شهرداری نیست.

شهردار سنندج با اشاره به خرید کارخانه تمام اتوماتیک جدید آسفالت با ظرفیت ۱۶۰ تن در ساعت با قابلیت استفاده از ۲۰ درصد مصالح بازیافت (تراشه آسفالت)،گفت: این کارخانه جدید تمام اتوماتیک بوده و بخش اعظمی از آسفالت مود نیاز معابر شهری و پروژه ها از این کارخانه تامین خواهد شد که این مهم موجب صرفه جویی قابل توجهی در هزینه‌های عمرانی می‌شود.

وی اضافه کرد: در راستای راه‌اندازی کارخانه آسفالت با ظرفیت مناسب با توجه به حجم مورد نیاز و نیاز منطقه؛ نصب تمام ملحقات و ضمائم بر اساس مشخصات و ضوابط، بهره‌برداری و استفاده بهینه و رعایت ضوابط و مشخصات تولیدات کارخانه از اولویت خاصی برخوردار بوده و الزاما کنترل مراحل تولیدی باید دقیقا مورد توجه قرار گیرد.

صیدی افزود: سیستم تغذیه مصالح سرد، سیستم خشک کردن مصالح، سیستم جمع آوری غبار و فیلر موجود در مصالح، برج تفکیک و میکس مصالح، کمپرسور هوا، کابین کنترل، پکیج پمپ قیر، سیستم تراشه آسفالت، سیستم خردایش و دیگر تجهیزات جانبی از لوازم امکانات این کارخانه آسفالت است.

شهردار سنندج اعلام کرد: برای نصب و راه‌اندازی این کارخانه ۱۶۰ تنی آسفالت‌، ۱۷۵ میلیارد ریال هزینه صرف شده است.

شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha