۳۳۴ فقره جواز تأسیس واحدهای تولیدی و صنعتی در آذربایجان‌غربی صادر شد

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: ۳۳۴ فقره جواز تاسیس جهت ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در این استان از ابتدای سال جاری تاکنون صادر شده است.

غلامرضا بابایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه صدور این میزان جواز تاسیس نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۴ درصد افزایش یافته است اظهار داشت: برای ایجاد این واحدهای صنعتی بیش از ۲۱ هزار و ۶۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی ووارد مدار تولید شدن آن برای ۶ هزار و ۲۳۶ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶۴ درصد از لحاظ ایجاد اشتغال افزایش خواهد یافت.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی اضافه کرد: در این مدت همچنین ۲۸ فقره پروانه بهره برداری ایجادی و توسعه برای واحدهای صنعتی در استان نیز صادر شده است که این میزان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش داشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: برای راه اندازی و بهره برداری از این واحد ها نیز بیش از هزار و ۲۷۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده که از لحاظ سرمایه گذاری ۶۳ درصد  نسبت به پارسال افزایش داشته و با بهره برداری از آن زمینه اشتغال مستقیم برای ۲۴۱ نفر مهیا می شود.

بابایی افزود: هم اینک ۲ هزار و ۴۱ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری ۷۴ هزار و ۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم و پایدار برای ۵۸ هزار و ۲۶۵ نفر در استان در حال فعالیت است.

وی اضافه کرد: ۳۰۹ طرح صنعتی نیز با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصدی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۲۳ هزار و ۷۶۶ میلیارد ریال در این استان در دست اجرا است که با راه اندازی این واحدها زمینه اشتغال برای هشت هزار و ۳۳۸ نفر فراهم می شود.

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha