حسینیه ثامن الائمه لار پیوندگاه مردم برای برپایی جشن میلاد امام رضا(ع)

لارستان – ایرنا- شهرهای مختلف لارستان فارس همزمان با یازدهم ذیقعده، زادروز ولادت باسعادت علی بن موسی الرضا (ع) چراغانی و به همین مناسبت آیینی خاص در حسینیه ثامن الائمه شهر لار مرکز لارستان برگزار شد.

قشرهای مختلف مردم متدین، ولایتمدارو محبان و دوستداران اهل بیت (ع) با حضور در مساجد، حسینه ها و تکایای شهر لار با رعایت پروتکل های بهداشتی با برگزاری آیین های معنوی در شب میلاد خجسته سراسر نور امام رئوف به شادی و سرور پرداختند.

حسینیه ثامن الائمه شهر لار نیزشب گذشته میزبان عاشقان اهل بیت (ع) و قشرهای مختلف مردمی با حضور در این آیین معنوی عشق و ارادت خود را به امام و مولایشان حضرت امام رضا ع ابراز داشتند.

طنین نوای رضا رضا جان در این حسینیه و دیگر مساجد شهر لار گوش همه دوستداران ومحبان آن امام همام را نوازش می داد و دلهای عاشق و جان های خسته حاضران و محبان اهل بیت ع را پس از مدتها دوری از این فضاهای معنوی به خاطر شرایط کرونایی، صفا و جلای دوباره می بخشید.

همچنین در این آیین های معنوی و با شکوه و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی سخنرانان و مداحان در مدح هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به بیان فضایل و ویژگی های بارز شخصیتی و علمی ایشان پرداختند.

نسل امروز با ابعاد شخصیتی امام رضا آشنا شوند

امام جمعه شهر لار گفت که باید معرفت و شناخت آحاد جامعه به ویژه نسل جوان و امروز نسبت به فضایل اخلاقی، علمی و ابعاد شخصیتی امام رضا (ع) بیش از پیش تبیین شود.

حجت الاسلام سید مختار موسوی در جمع عاشقان و محبان امام رضا (ع) در حسینیه ثامن الائمه شهر لار اظهار داشت: دوست و دشمن بارها نسبت به ابعاد شخصیتی و ویژگی های بارز از جمله مناظره های علمی و اندیشه های آن حضرت متحیر می شدند.

وی بیان کرد: زندگی ائمه اطهار (ع) و شئون و رفتار امامان معصوم به ویژه حضرت رضا (ع) الگوی تمام عیار و سرمشق واقعی سبک زندگی اسلامی و انسانی است.

وی با بیان اینکه امام رضا (ع)با تمام زبان ها آشنایی و اشراف کامل داشت و با زبان هر قوم و حتی لهجه های محلی در دوران خویش نیز مسلط بود ، گفت: این ویژگی بارز و برجسته آن حضرت در مناظره های علمی و رویارویی با افراد ، اندیشمندان و گروه های مختلف مردمی از ادیان و مذاهب گوناگون بیشتر نمایان می شد.

امام جمعه لار گفت: تدبر و کسب معرفت نسبت به شیوه و شئون رفتاری ائمه اطهار به ویژه حضرت امام رضا (ع) و نوع آداب و معاشرت های اخلاقی با مردم در شرایط کنونی ضروری است. امام رضا با مردم تعامل داشت در گفتار خویش به کسی جفا نمی کرد، هرگز با صدای بلند و با قهقهه نمی خندید، متواضع و فروتن بود،ایشان هیچگاه سخن کسی را در هنگام صحبت قطع نمی کرد و همچنین با سخنش سبب آزار دیگران نمی شد.

امام جمعه لار همچنین از فعالیت ها و کارهای خیرخواهانه و خداپسندانه هیات امنای حسینیه ثامن الائمه شهر لار که در امر برگزاری آیین های معنوی و مراسمات مربوط به اهل بیت عصت و طهارت ع و همچنین کمک ها مومنانه در ایام سخت کرونا به یاری افراد نیازمند می پرداختند نیز قدردانی کرد.

امام رضا(ع) در سال ۱۴۸ هجری قمری یعنی حدود (۱۲۵۰) سال پیش در شهر مدینه به دنیا آمد و روز آخر صفر ۲۰۳هجری قمری به شهادت رسید. امام هشتم شعیان جهان همواره در زمان عمر با برکت خود با سخنان گهربارش درصدد سعادت مردم در دنیا و آخرت بود.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز در جنوب استان فارس واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha