تولید محتوا از اولویت های آموزش و پرورش است
عکس از اینترنت است

یزد - ایرنا -معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: تولید محتوای مناسب برای دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و مقطع ابتدایی و توسعه شبکه آموزش های دقیق علمی و فرهنگی جزو برنامه‌های مهمی است که انتظار می‌رود با همکاری و هماهنگی و بر اساس اهداف ملی در استان‌ها پیگیری و نسبت به آن اقدام لازم صورت گیرد.

به گزارش ایرنا ،رضوان حکیم‌زاده دوشنبه‌شب در نشست شورای آموزش و پرورش استان یزد گفت: توجه به آموزش‌های مورد نیاز کودکان در دوره پیش‌دبستانی با توجه به اهمیت راهبردی مسایل آموزشی در این گروه سنی در اولویت دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

وی  با بیان اینکه در این مورد در عرصه ملی تاکنون در برنامه های مدون اقدام‌های مناسبی نیز صورت گرفته است، افزود: باید برای تحقق اهداف آموزش پیش‌دبستانی بر اساس شرایط موجود جامعه نسبت به گذشته بهتر و بیشتر این موضوع پیگیری شود.

حکیم زاده  ادامه داد: آموزش های دوره پیش‌دبستانی به دلیل اهمیت آن، کلید عدالت آموزشی محسوب می‌شود و نباید به دلیل شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که در این ارتباط به دلیل ابتلای احتمالی افراد به بیماری کووید ۱۹ وجود دارد مانع فراگیری و تحصیل جدی و صحیح جامعه هدف شد، باید در استان‌ها با همکاری مسوولان امر و رعایت نکات بهداشتی در این مورد همکاری لازم صورت گیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مسیر توسعه در کشور از نظام تعلیم و تربیت ، مدارس و فضاهای آموزشی به خصوص از ابتدای کودکی باید مورد توجه باشد، بنابراین با همت و برنامه‌ریزی مدون برای تحقق اهداف و زیرپوشش قرار دادن این گروه از کودکان و پیش‌دبستانی اقدام های جدی نیز انجام داد.

حکیم‌زاده اظهار کرد: تولید محتوای مناسب برای دانش‌آموزان پیش‌دبستانی و مقطع ابتدایی و توسعه شبکه آموزش های دقیق علمی و فرهنگی جزو برنامه‌های مهمی است که انتظار می‌رود با همکاری و هماهنگی و بر اساس اهداف ملی در استان‌ها پیگیری و نسبت به آن اقدام لازم صورت گیرد

وی بیان کرد: در شرایط کرونایی، توجه به آموزش دوره های پیش‌دبستانی از اهمیت بسزایی برخوردار است و بهترین نحوه آموزش همان تدریس چهره به چهره است و استفاده از فضای مجازی به عنوان ابزار کمکی توصیه می‌شود و  در این خصوص باید برنامه‌ریزی لازم و مناسب بر اساس شرایط مورد انجام داد.

معاون وزارت آموزش و  پرورش تصریح کرد: خاستگاه آموزش مجازی و الکترونیکی بیشتر در مراکز آموزش عالی است و رکن اصلی یادگیری به خصوص در مدارس و دوره پیش‌دبستانی و ابتدایی باید به صورت مستقیم و چهره به چهره پیگیری و اقدام لازم از سوی مسوولان امر و با همکاری بخش‌های مختلف صورت گیرد.

حکیم‌زاده یادآور شد: باید به دلیل تداوم شیوع ویروس کرونا و اینکه دانش‌آموزان از  درس و بحث جدا نشوند با برنامه‌ ریزی و حمایت مسوولان هر استان زمینه فراگیری منطقی در این شرایط به نحو مناسبی به عمل آید و در این خصوص یزد جزو استان‌های پیش‌رو و موفق کشور در آموزش های پیش‌دبستانی است.

  در سال تحصیلی جاری در این استان افزون بر ۲۷۰ هزار دانش آموز ۲ هزار و ۱۰۰ باب واحد آموزشی به دلیل شیوع کرونا از طریق شبکه آموزشی شاد تحصیل می کردند. 

تعداد فرهنگیان یزد ۱۸ هزار نفر اعلام شد و در نشست یادشده آماری از تعداد کودکان پیش دبستانی یزد ارایه نشد

            

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha