دومین دوره طرح "کتابخانه تابستانه" در آذربایجان غربی برگزار می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی گفت: دومین دوره طرح "کتابخانه تابستانه" با هدف ترویج کتابخوانی وغنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان امسال برگزار می شود.

خدیجه معصومی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مجموعه برنامه‌های فرهنگی ترویجی با عنوان "کتابخانه تابستانه" برای دومین سال متوالی است که به همت این اداره کل در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت فعالیت‌های تجمع محور، کتابخانه‌های عمومی فعالیت خود را با رویکردی نو ادامه دادند افزود: اجرای طرح "کتاب پیک" جهت امانت منابع کتابخانه‌ای و برگزاری برنامه های فرهنگی ترویجی در بستر فضای مجازی از جمله فعالیت های کتابخانه‌های عمومی در شرایط فعلی شیوع کروناست.

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی با بیان اینکه استمرار در اجرای برنامه های فرهنگی اثرگذار، رمز پویایی و نشاط فرهنگی در استان است گفت: در طرح  "کتابخانه تابستانه" برنامه‌های متنوع فرهنگی ترویجی با محوریت کتاب برای سه گروه کودک، نوجوان و بزرگسال پیش‌بینی شده است که از تیر ماه امسال شروع به کار می‌کند.

معصومی افزود: نقد کتاب، نمایشنامه خوانی، نقد فیلم، نمایش خلاق، مشاعره، کارگاه‌های انتخاب رشته و کارآفرینی از جمله برنامه‌های این طرح است که با حضور نویسندگان و اساتید مجرب برگزار می شود.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان جهت شرکت در این طرح می‌توانند با ارسال عدد یک برای کودکان، ۲ برای نوجوانان و سه برای بزرگسالان به شماره ۱۰۰۰۴۵۰۱۲ به صورت رایگان در این طرح ثبت نام و شرکت کنند. 

مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی با اشاره به عناوین برنامه‌های دومین دوره طرح «کتابخانه تابستانه»  گفت: برنامه ویژه کودکان شامل دورهمی با کتاب با حضور نویسنده، نمایش خلاق، با حضور نویسنده و همچنین شعر، قصه و ‌دکلمه خواهد بود.

معصومی ادامه داد: برنامه های ویژه نوجوانان هم شامل "به من بگین چی بخونم؟" ، انتخاب رشته و آشنایی با مشاغل و مشاعره و برنامه ویژه بزرگسالان نیز شامل نمایشنامه‌خوانی، آشنایی با کارآفرینی، کتاب و فیلم است.

به گزارش ایرنا، نخستین دوره این طرح در تابستان سال ۹۹ توسط اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی برگزار شد که به دلیل استقبال اعضاء، دوره دوم این طرح امسال نیز از تیرماه سال جاری آغاز خواهد شد.

 ۷۱ کتابخانه عمومی نهادی، ۳۴ کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل در آذربایجان‌غربی وجود دارد؛ یک‌ میلیون و ۴۲۴ هزار جلد کتاب نیز در مخزن کتابخانه‌های عمومی نگهداری می‌شود.

نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی از طریق ارائه منابعی چون کتاب و نشریه، آموزش و نرم‌افزار از کتابخانه‌های مشارکتی حمایت می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha