۸۲ طرح تولیدی شهرک‌های صنعتی قزوین در آستانه بهره‌برداری هستند

قزوین - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین گفت: ۸۲ طرح در دست اجرا مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در مرحله نصب ماشین آلات بوده و به زودی به بهره برداری خواهند رسید.

حمیدرضا خانپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر ۸۰۶ طرح تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین در مراحل ساخت و ساز از تخصیص زمین و دیوار کشی تا نصب سوله و نصب ماشین آلات قرار دارند.

وی اظهار داشت: از بین طرح های تولیدی در دست ساخت در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین ۳۵۰ مورد در حال نصب سوله هستند.

این مسوول ادامه داد: بیشتر طرح های تولیدی در دست اجرا که در مرحله نصب ماشین آلات و سوله قرار دارند، در شهرک های صنعتی کاسپین یک، کاسپین ۲ (آبیک)، لیا، حیدریه، خرمدشت و آراسنج واقع شده اند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین همچنین یادآور شد: از طرح های در دست ساخت در شهرک ها و نواحی صنعتی استان همچنین ۸۰ مورد در حال دیوار کشی بوده و ۲۹۴ طرح نیز در مرحله تخصیص زمین و ایجاد کارگاه ساخت هستند.

این مسوول گفت: با راه اندازی طرح های یاد شده برای ۳۲ هزار و ۵۳۴ نفر به شکل مستقیم اشتغال زایی خواهد شد.

خانپور همچنین یادآور شد: میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده طرح های در دست اجرا در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین که همگی مربوط به فعالان و سرمایه گذاران بخش خصوصی هستند، بیش از ۱۳۴ هزار میلیارد ریال می باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: با بهره برداری از طرح های در دست اجرا در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین، میزان اشتغال مستقیم واحدهای تولیدی مستقر به بیش از ۶۲ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

خانپور اظهار داشت: با توجه به متقاضیان جدید سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان و مذاکرات با آنها در راستای عقد قرارداد و واگذاری زمین، پیش بینی می کنیم تعداد طرح های در دست اجرای تولیدی در شهرک های صنعتی قزوین طی سال جاری به شکل قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

۸۲ طرح تولیدی شهرک‌های صنعتی قزوین در آستانه بهره‌برداری هستند

واگذاری اراضی راکد در شهرک های صنعتی قزوین به سرمایه گذاران جدید

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین در ادامه با بیان اینکه سرمایه گذارانی که در شهرک ها و نواحی صنعتی زمین دریافت می کنند باید نسبت به مدت مشخص شده در قرارداد خود اقدام به ساخت طرح خود کنند،اظهار داشت: اگر طرح های تولیدی در مرحله تخصیص زمین در زمان مشخص احداث نشوند و معطل باقی بمانند، اراضی واگذار شده خلع ید شده و به سرمایه گذاران جدید واگذار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نزدیک به ۶ هکتار زمین معطل که به سرمایه گذاران واگذار شده بود اما برای ساخت آنها اقدامی صورت نگرفته بود بازپس گیری شد،افزود: این اراضی در حال واگذاری به سرمایه گذاران جدید هستند.

این مسوول گفت: با وجود تحریم های ظالمانه دشمن که با هدف تشدید جنگ اقتصادی و مانع شدن از سرمایه گذاری و توقف تولید در میهن اسلامی اعمال شده اند، طی سال های اخیر با رشد قابل توجه سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان روبرو بوده ایم.

وی اضافه کرد: رشد سرمایه گذاری صنعتی در استان قزوین موجب شده تا طرح توسعه مساحت شهرک های تقاضا پذیر مانند کاسپین، لیا و حیدریه کلید زده شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: در حال حاضر ۹۴۶ واحد تولیدی بهره برداری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین مستقر هستند که از این تعداد ۷۳۹ مورد فعال بوده و ۲۰۷ واحد نیز راکد هستند که تلاش داریم تا با آسیب شناسی و حل مشکلات آنها ظرفیت شان را برای تولید به حداکثر رسانده و آنها را به چرخه عادی فعالیت بارگردانیم.

این مسوول گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به تام "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" نام گذاری شده است، اخیای واحدهای راکد تولیدی را به همراه جذب سرمایه گذاران جدید به شکل توامان هدف گذاری کرده و هر ۲ را جزو اولویت کاری خود قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه امیدواریم امسال ضمن جذب سرمایه گذاران داخلی در حوزه جذب سرمایه گذاران خارجی نیز موفق عمل کنیم،افزود: تاکنون بیش از ۲۰ سرمایه گذار خارجی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان اقدام به سرمایه گذاری کرده اند که این مهم نشان از استعدادها و ظرفیت ها و زیرساخت های خوب و مناسب این استان در زمینه جذب سرمایه گذار را می رساند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: با توجه به ظرفیت های بالای اقتصادی استان در زمینه تقویت و توسعه شهرک های صنعتی خصوصی نیز گام های خوبی برداشته شده است و در همین راستا به زودی شاهد به بار نشستن سرمایه گذاری در زمینه تولید انواع قطعات خودرو در یک شهرک صننعتی خصوصی خواهیم بود.

این مسوول یادآور شد: واحدهای فعال و بهره بردار مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین باعث اشتغالزایی مستقیم بیش از ۳۰ هزار نفر شده اند.

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی، دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha