۷۰ بیمار جدید به مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری اضافه شد

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری از شناسایی ۷۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۲ بیمار بستری و ۴۸ بیمار به صورت سرپایی درمان شدند.

سید راشد جزایری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با احتساب تعداد بیماران جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در استان به ۴۷ هزار و ۲۹۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا در استان به ثبت نرسید و تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان کماکان یک هزار و ۱۳۳ نفر است.

جزایری، تعداد مبتلایان بستری کرونایی در مراکز درمانی استان را ۱۴۴ نفر اعلام کرد گفت: از این تعداد ۲۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در روز انتخابات نیز اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی در فرایند برگزاری انتخابات در استان رعایت شد.

جزایری افزود: با توجه به گزارش بازرسان بهداشت، بیش از ۹۵ درصد شعب ضدعفونی شدند و بین ۸۰ تا ۸۵ درصد رعایت فاصله اجتماعی و بیش از ۹۸ درصد استفاده از ماسک رعایت شد.

وی با بیان اینکه پنج شهرستان کوهرنگ، خانمیرزا، سامان، بن و اردل در وضعیت زرد (خطر متوسط) شیوع کرونا قرار دارند، خاطر نشان کرد: دیگر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی (پرخطر) قرار دارند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون (۱ تیر)، ۱۳۸ هزار و ۳۱۹ مورد نمونه‌گیری ویروس کرونا در استان انجام گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha