انتخابات شورای شهر کرج طبق روال قانونی انجام شد

کرج – ایرنا- رییس هیات نظارت بر انتخابات شهرستان کرج با اشاره به برخی شبهات در خصوص انتخابات کلانشهر کرج ، گفت : هرچند در جریان انتخابات الکترونیکی این شهر مشکلاتی وجود داشت اما روال قانونی انجام شد.

اسماعیل صابر  عصر دوشنبه در نشست با خبرنگاران درخصوص بیان شبهات در مورد ۳۸ هزار رای باطله و ۹ هزار رای صحیح انتخابات کرج اظهار داشت: با توجه به اینکه انتخابات کرج برای نخستین بار به صورت الکترونیکی برگزار شد، مشکلات فنی و سیستمی در۵۳ صندوق اخذ رای به وجود آمد که در نهایت روند انتخابات این صندوق ها به صورت دستی انجام شد.

وی ادامه داد: ۳۸ هزار نفر از شرکت کنندگان در انتخابات شورای شهر کرج ، دکمه سفید صندوق های اخذ رای را انتخاب کردند اما ۹ هزار نفر دیگر نیز به علل مختلف این دکمه را انتخاب نکرده بودند در واقع همه این آرا باطله محسوب شد.

صابر گفت : نظارت بر انتخابات توسط هیات های اجرایی ، هیات های نظارت  انتخابات و هیات های نظارت شورای نگهبان انجام شد و آرای سفید یا باطله هیچ تاثیری در نتیجه انتخابات ندارد.

وی در خصوص شکایات نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان کرج ، بیان داشت : تعدادی از نامزدهای انتخاباتی شکایاتی مطرح کرده اند که به آنها رسیدگی می شود.

صابر در زمینه تخلفات تعدادی از نامزدهای انتخاباتی شوراهای اسلامی شهرهای تابعه شهرستان کرج گفت : طبق گزارش های دریافتی و رصد های نظارتی تعدادی از نامزدهای انتخاباتی در شهرهای ماهدشت و گرمدره بیشترین تخلفات را در زمینه خرید و فروش رای داشته اند  که موضوع در دست بررسی است.

رییس هیات نظارت انتخابات شهرستان کرج بیان داشت : احتمال می رود در انتخابات ۲ شهر ماهدشت و گرمدره به دلیل بالا بودن تخلفات بازنگری شود.

وی ادامه داد: همچنین پس از این ۲ شهر ،  تعدادی از نامزدهای انتخاباتی در شهرهای محمدشهر، کمالشهر و کرج نیز مرتکب تخلف شده که این تخلفات پس از مستند سازی بررسی خواهد شد.

صابر در خصوص برخی شایعات در مینه اختلاف نظر بین فرماندار کرج و هیات های نظارت انتخابات این شهرستان گفت : هیچ گونه اختلاف نظری در این زمینه به وجود نیامده است.

سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha