تیم‌های فوتبال قشقایی شیراز و خوشه‌طلایی ساوه امتیازها را تقسیم کردند
تصویر دیدار تیم های قشقایی و خوشه طلایی ساوه

شیراز - ایرنا – تیم های شهدای قشقایی شیراز و خوشه طلایی ساوه در هفته ۳۰ مسابقات فوتبال دسته یک کشور امتیازها را تقسیم کردند و در یک دیدار بدون گل به تساوی دست یافتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در این بازی که شامگاه دوشنبه در ورزشگاه پارس شیراز برگزار شد هر ۲ تیم به تساوی بدون گل دست یافتند.

تیم قشقایی برای فرار از منطقه خطر و تیم خوشه طلایی هم که مدعی صعود به لیگ برتر است با احتیاط  بازی را آغاز کردند.

 نیمه نخست هر ۲ تیم بازی پایاپایی در میدان میدان به نمایش گذاشتند و  ترس از شکست  موجب شد هر ۲ تیم پس از اینکه توپ را از دست  می دادند به دفاع رفته  تا از دروازه محافظت کنند.

شجاعت دروازه بان تیم قشقایی  

در حالی که بازی در لحظات پایانی سرعت  بیشتری به خود گرفته بود، دقیقه ۴۲  سجاد تقوی بر روی اشتباه دفاع تیم میزبان با گودرز داوودی دروازه بان تیم قشقایی تک به تک شد که خروج به موقع  این بازیکن مانع از فروپاشی دروازه  تیمش شد و توپ برگشتی  باز هم نصیب بازیکنان تیم ساوه شد که بازهم سنگربان تیم قشقایی اجازه نداد میهمان به گل برسد و با شجاعت مانع از فرو ریختن دروازه اش شد .

اما این پایان کار در نیمه نخست نبود زیرا فرصت خوبی نصیب مرتضی سنجانکی مهاجم تیم قشقایی شد اما نتوانست این فرصت را تبدیل به گل کند و سرانجام نیمه نخست با تساوی بدون گل پایان یافت.

دفاع ضد حمله

نیمه دوم تیم ساوه به لاک دفاعی فرو رفت  و چشم به ضد حمله با ارسال توپ های بلند به  پشت مدافعان میزبان داشت  تا از این شیوه به گل برسند اما  بازیکنان قشقایی با هوشیاری اجازه ندادند دروازه آنها باز شود.

در لحظات پایانی بازی نیز بر روی یک ضد حمله می رفت تا دروازه تیم قشقایی باز شود اما باز هم مانعی به نام گودرز داوودی اجازه نداد آنها به گل برسند تا این سنگربان بهترین بازیکن میدان باشد و تیم قشقایی باید قدر او را بیشتر بداند.    

سر انجام این بازی با نتیجه بدون گل پایان یافت.

تیم قشقایی با این تساوی  با ۳۴ امتیاز در رده پانزدهم باقی ماند اما خطر این تیم را همچنان تهدید می کند.

تیم خوشه طلایی هم ۴۷ امتیازی شد و با قرار گرفتن در رده پنجم همچنان به عنوان مدعی باقی ماند.

 سایر مسابقات لیگ دسته یک در جریان است و دیدار تیم های استقلال خوزستان و فجر شهید سپاسی در پایان نیمه نخست بدون گل مساوی شد.

در رقابت های فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۴ بازی تیم های اول و دوم جدول جواز صعود به لیگ برتر دوره بیست یکم کسب خواهند کرد و سه تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می شوند.

چوکا تالش، نود ارومیه و گل ریحان البرز در خطر سقوط قرار دارند، هر چند گل ریحانی ها سقوطشان قطعی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha