۱ تیر ۱۴۰۰،‏ ۳:۰۹
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84377702
۰ نفر

برچسب‌ها

رییس جمهوری موریتانی پایداری ملت فلسطین را ستود

تهران – ایرنا- محمد ولد الشیخ الغزوانی رییس جمهوری موریتانی روز دوشنبه پایداری واستقامت ملت فلسطین وپیروزی‌های نبرد شمشیر قدس (سیف القدس) را ستود.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری "فلسطین الیوم"، الغزوانی این سخنان ار در دیدار امروز خود در نواکشوت با "اسماعیل هنیه" رییس دفتر سیاسی حماس و هیأت همراه وی گفته است.

رییس جمهوری موریتانی همچنین بر تعهد کشورش به حمایت از آرمان ملت فلسطین و دفاع از ملت فلسطینی و مبارزات آن در همه زمینه‌ها تأکید کرد.

هنیه نیز از ملت و دولت موریتانی در خصوص مخالفت با عادی سازی با رژیم اشغالگر قدس و نیز نقش سیاسی دولت نواکشوت در حمایت از آرمان ملت فلسطین و نیز جنبش‌های مردمی ملت موریتانی در همبستگی با ملت فلسطین قدردانی و تشکر کرد.

وی گفت:جنبش حماس همچنان به گزینه مقاومت برای دفاع و احیای دوباره حقوق ملت فلسطین و دفاع از مقدسات متعهد است.

رییس جنبش حماس همچنین بر تمایل این جنبش مبنی بر گسترش روابط با همه کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان تأکید کرد و مقامات موریتانی را در جریان اوضاع سیاسی و تحولات میدانی پس از نبرد شمشیر قدس قرار داد.

ارتش رژیم صهیونیستی ۲۰ اردیبهشت ماه به مدت ۱۲ روز از هوا، زمین و دریا تهاجم خود را به نوار غزه شروع کرد، ولی فکر نمی‌کرد که با پاسخ کوبنده موشکی جبهه مقاومت فلسطین روبرو شود.

شاحه نظامی دو «جنبش حماس» و «جهاد اسلامی» در ۱۲ روز جنگ با استفاده از صدها موشک و راکت آن هم از نوع پیشرفته و تغییر تاکتیک جنگی خود، اقدام به پاسخگویی به حملات صهیونیست‌ها کرده‌اند و بنا بر اعلام منابع اشغالگران بیش از ۱۲ هزار راکت و موشک، سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار دادند.  

همین اقدام موجب شد که کابینه رژیم صهیونیستی پس از۱۲روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت در غزه با آتش بس موافقت کند، اقدامی که بسیاری آن را دلیل ناکامی نتانیاهو برای دریافت رأی اعتماد از کنست رژیم صهیونیستی قلمداد می‌کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha