۴۲ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در اهواز کشف شد

اهواز - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: ۴۲ دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز ، توسط نیروی انتظامی با همکاری شرکت توزیع برق اهواز در این شهرستان کشف و ضبط شد.

حسن کریمی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در عملیاتی که از سوی ماموران انتظامی و دستور مقام قضایی در سه راهی خرمشهر خیابان فرامرز پور، صورت گرفت تعداد ۱۴ دستگاه ماینر مدل S۹G کشف و جمع آوری شد.

وی ادامه داد: تعداد هشت دستگاه ماینر در منطقه ۳۰۰ دستگاه صنایع فولاد اهواز و نیز تعداد ۶ دستگاه ماینر M۳ در منازل سازمانی کمپلو خیابان بصیر که با انشعاب برق غیرمجاز سه فاز فعالیت میکردند با همکاری کلانتری ۱۵ کشف و ضبط شد.

وی افزود: ۱۴ دستگاه ماینر نیز که هر کدام ۱۵ آمپر برق از شبکه مصرف داشتند به همراه  چهار فن بزرگ که هر کدام ۱۰ آمپر برق مصرف می کردند در یک کارگاه متروکه در منطقه سه راهی خرمشهر جمع آوری شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز افزود: در جریان شناسایی افراد سودجو از دستگاه استخراج رمز ارز غیر مجاز، عاملان شناسایی و به مقامات قضایی معرفی شدند.

کریمی ادامه داد: هر دستگاه ماینر معادل ۲ و نیم کیلووات ساعت برق یعنی معادل یک دستگاه کولرگازی ۲۴ هزار مصرف برق دارد که این مهم فشار بسیار زیادی را بر شبکه تحمیل و زمینه آسیب جدی به تجهیزات شبکه و لوازم برقی شهروندان را فراهم خواهد کرد.

وی افزود: از شهروندان تقاضا داریم به منظور ایجاد رفاه و آسایش عمومی در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به سامانه ۱۲۱ فوریت برق گزارش کنند.

دستگاه‌ ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌ ارزان، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ ناخواسته را سبب می‌شوند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha