طرح پیوند سواد و زندگی در آذربایجان‌شرقی در حال اجراست

تبریز - ایرنا - معاون سوادآموزی آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی گفت: طرح پیوند سواد و زندگی با هدف پیوند سواد با مهارت، در چهار شهرستان استان در حال اجرا است.

اسفندیار صادقی روز دوشنبه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت اجرای طرح پیوند سواد و زندگی در آذربایجان شرقی اظهار کرد: در راستای سند تحول بنیادین از ابتدای امسال طرح پیوند سواد و زندگی به عنوان بسته تحولی در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: در قالب این طرح ضمن آموزش سواد به افراد کم سواد و بیسواد، تلاش می‌شود تا این افراد در حوزه مهارت‌های زندگی، حرفه‌ای و شغلی نیز توانمند شوند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: در قالب این طرح سوادآموزان با آموزش و مهارت‌ آموزی در رشته‌های مختلف در قالب تعاونی‌های کوچک نسبت به تولید و فروش محصولات خود به عنوان مشاغل خرد و زود بازده اقدام کرده و کسب درآمد می کنند.

صادقی با اشاره به اجرای این طرح در ۱۲۰ مرکز یادگیری محلی در کشور، خاطرنشان کرد: سهم آذربایجان شرقی چهار مرکز است که مراکز یادگیری محلی ناحیه  پنج تبریز ، ملکان ، اهر و شبستر مجری این طرح می باشند.

وی با اشاره اینکه سازمان های مختلف از جمله اداره کل فنی و حرفه ای استان در اجرای این طرح همکاری می‌کنند، افزود: دستگاه های مشارکت کننده در پیشبرد اهداف سوادآموزی استان بسیار موثر بوده و در پی گسترش این ارتباط هستیم.

صادقی در خصوص گواهی پایان دوره مهارت گفت : ضمن ارائه گواهی پایان دوره تحصیلی به سوادآموزان، با توافق انجام شده با اداره کل فنی و حرفه ای استان، در صورتی که سوادآموزان در آزمون پایان دوره فنی و حرفه ای نمره لازم را کسب کنند گواهی مهارت دریافت کرده و از مزایای آن از جمله تسهیلات برخوردار می شوند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اضافه کرد: آموزش مهارت در مراکز یادگیری مختلف استان با نیازسنجی انجام و بر اساس نیازهای منطقه اجرا می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha