امدادگران هلال احمر تهران با ۵ روز تلاش کوهنورد گم شده را یافتند

تهران-ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: پس از ۵ روز تلاش و جستجوی بی وقفه، کوهنورد ۴۳ ساله مصدوم تهرانی در ارتفاعات دارآباد پیدا شد و پس از درمان‌های اولیه با بالگرد به بیمارستان منتقل شد.

شاهین فتحی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شامگاه پنجشنبه ۲۷ خرداد ماه، گزارشی مبنی بر مفقود شدن یک کوهنورد ۴۳ ساله از سوی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان تهران دریافت شد که برای کوهنوردی به منطقه دارآباد رفته بود.

وی افزود: بلافاصله یک تیم عملیاتی از پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند در محل حاضر شد و عملیات جستجو را آغاز و تا بعداز ظهر جمعه عملیات بدون نتیجه ادامه داشت.  

فتحی عنوان کرد: بعد از ظهر جمعه مجدد دو تیم از پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند و پایگاه امداد و نجات قوچک و یک تیم پشتیبانی از جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات، عملیات جستجو را آغاز کردند اما کوهنورد گمشده در آن روز نیز پیدا نشد.  

فتحی اضافه کرد: تا صبح امروز دوشنبه، عملیات جستجو جهت نجات کوهنورد توسط عوامل عملیاتی جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات ادامه داشت و از صبح امروز دو تیم سگ های زنده یاب و دو تیم از واکنش سریع هلال احمر استان تهران جهت ادامه عملیات به منطقه دارآباد اعزام شدند.  

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: امروز دوشنبه ۳۱ خرداد و پس از روزها  تلاش و جستجوی بی وقفه توسط ۱۲ تیم از هلال احمر استان تهران و یک تیم از هیأت کوهنوردی استان، خوشبختانه در ساعت ۱۴:۲۰ دقیقه عوامل اعزامی موفق شدند کوهنورد را پیدا کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص جسمانی کوهنورد، بلافاصله هماهنگی های لازم جهت انتقال وی با همکاری تیم امداد هوایی سازمان امداد و نجات انجام و مصدوم توسط بالگرد به بیمارستان میلاد تهران منتقل شد.  

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران در این گفت و گو با تاکید براینکه "همیشه از کوهنوردان آماتور و حرفه ای درخواست داشته ایم بصورت انفرادی به ارتفاعات سفر نکنند" اظهار کرد :حداقل این افراد قبل از عزیمت با همراه داشتن تجهیزات لازم و استاندارد، مسیر و محدوده تردد خود را به خانواده خود اطلاع دهند تا شاهد چنین عملیات هایی نباشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha