داشتن اهلیت برای فعالیت در حوزه معادن در کمیسیون صنایع بررسی شد

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گفت: طبق ماده ۱۰ قانون معادن درباره صلاحیت‌های مالی و فنی بهره برداران، داشتن اهلیت افراد برای فعالیت در این حوزه بررسی شد.

 به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «حجت اله فیروزی» در توضیح نشست روز دوشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خبرنگاران گفت: در جلسه امروز ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور با حضور نمایندگان مرکز پژوهش‌ها، دیوان محاسبات، نمایندگانی از بخش خصوصی و خانه معدن در دستور کار قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: براساس ماده ۹ قانون معادن فعلی، بهره‌برداری از ذخایر معدنی، مستلزم گرفتن پروانه بهره‌برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت است که وزارتخانه‌های نفت، نیرو و سازمان انرژی اتمی نیازی به دریافت پروانه ندارند.

وی ادامه داد: در متن که در حال بررسی است، پیشنهاد شده وزارت دفاع نیز نیازی به دریافت پروانه بهره برداری در محدوده های فعالیت خود نداشته باشد. مقرر شد این پیشنهاد برای بررسی بیشتر به کمیته معدن و صنایع معدنی ذیل کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شود.

فیروزی  با اشاره به ماده ۱۰ قانون معادن درباره صلاحیت‌های مالی و فنی بهره برداران یا متقاضیان بهره بردار گفت: در جلسه امروز مقرر شد قانون به گونه‌ای اصلاح شود، افرادی که به دنبال فعالیت در حوزه معادن هستند، اهلیت لازم را داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به بررسی ماده ۱۲ قانون معادن، خاطرنشان کرد: در این جلسه درباره افزایش مشوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف و بهره برداری از معادن تبادل نظر شد. همچنین چگونگی تشکیل شورای عالی معادن از نظر رسمیت و رای گیری مورد بررسی قرار گرفت.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha