۱۴۵ هزار دوز واکسن در آذربایجان غربی تزریق شده است

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: تاکنون ۱۴۵ هزار دوز واکسن در استان تزریق شده و این روند با سرعت ادامه دارد.

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در فاز نخست، ۴۰ هزار و ۵۰۰ دوز برای کادر بهداشت و درمان اعم از دانشگاهی، خیریه، نظامی و خصوصی تزریق شد.

وی اضافه کرد: در فاز دوم نیز از  ۱۲۷ هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت بالای ۷۰ سال استان، تاکنون ۹۶ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن تزریق شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: تاکنون بیش از  ۷۶ درصد افراد بالای ۷۰ سال در استان واکسن کرونا دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه فاز سوم نیز شامل واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال است، گفت: افراد بالای ۷۰ سال در سامانه الکترونیکی salamat.gov.ir  ثبت نام کرده و بعد از دریافت پیامک محل دقیق و تاریخ دریافت واکسن، به محل واکسیناسیون مراجعه و بر حسب شرایط واکسن کرونا را دریافت کنند.

آقازاده با تاکید بر دریافت ۲۹ هزار و ۶۰۰ دوز محموله واکسن کرونا طی روزهای آتی اظهار کرد: با دریافت محموله جدید واکسن، کمبودی از لحاظ واکسن کرونا نداریم و همشهریان بعد از فراخوان می توانند برای دریافت واکسن کرونا مراجعه کنند.

وی در خصوص واکسن ایرانی برکت نیز بیان کرد : سه هزار و ۵۰۰ دوز واکسن ایرانی و سه هزار  دوز واکسن سینوفارم برای عوامل اجرایی تحویل گرفته شد و برای مردم عادی تا بحال واکسن ایرانی دریافت نکردیم.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که برای ایمنی کامل باید حدود ۷۰ درصد آنها معادل نزدیک به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر واکسینه شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha