علی‌نژاد: هر هزینه‌ای برای کشتی بازدهی خواهد داشت

تهران- ایرنا- معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه با برنامه‌ریزی‌های رئیس فدراسیون کشتی خوشبختانه هماهنگی بسیار خوبی بینی بین این وزارتخانه و فدراسیون به وجود آمده است، گفت: وزارت ورزش نگاه ویژه‌ای به این رشته داشته و دارد و هر هزینه‌ای که انجام دهیم بازدهی خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، مهدی علی‌نژاد در جلسه مجمع عمومی فدراسیون کشتی از حضور در این جمع ابراز رضایت کرد و اظهار داشت: این فدراسیون می‌تواند الگوی مناسبی برای دیگر فدراسیون‌ها از لحاظ اقدامات صورت گرفته به لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری باشد.

وی افزود: در سخت‌ترین شرایط کرونایی در کشور که همه لیگ‌ها تعطیل شده بود، ورزش کشتی تعطیل نشد و با درایتی که صورت گرفت و حمایتی که انجام شد، لیگ کشتی و مسابقات داخلی برگزار شد. ثمره این موضوع را در کسب سهمیه‌های به دست آمده و قهرمانی آسیا دیدیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه از کشتی به عنوان ورزش ملی ایران و میراث آبا و اجدادی‌مان نام برد و گفت : این موضوع چیزی نیست که بخواهیم به راحتی از آن بگذریم بنابراین برای حفظ و اعتلا آن می‌بایست تلاش کنیم.

وی با اشاره به درخشش ملی پوشان کشتی کشورمان در رویدادهای مختلف تصریح کرد: هم اکنون نیز بیشتر مدال‌هایی که در المپیک ها به نام ایران ثبت می‌شود متعلق به کشتی است.

علی نژاد در ادامه توضیحاتی را در خصوص افتخارآفرینی‌های ملی پوشان کشورمان ارائه کرد و با اشاره به نتایج کسب شده توسط کشتی گیران بیان کرد: دستاورد کشتی در میادین بین المللی ورزشی با دیگر رشته‌ها قابل مقایسه نیست. به ویژه در بازی‌های آسیایی نیز این رشته همیشه در بحث مدال گیری رتبه نخست را داشته است.

وی با بیان با ابراز رضایت از عملکرد مسوولان کشتی افزود: وزارت ورزش نگاه ویژه‌ای به این رشته داشته و دارد و هر هزینه‌ای که انجام دهیم بازدهی خواهد داشت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و جرفه ای باتاکید بر اینکه از این رشته ورزشی حمایت می‌کنیم، افزود: با برنامه‌ریزی‌های علیرضا دبیر رئیس فدراسیون خوشبختانه هماهنگی بسیار خوبی بین وزارت ورزش و فدراسیون کشتی به وجود آمده است.

معاون وزیر ورزش وجوانان در ادامه این نکته را متذکر شد و گفت: پیش‌بینی نتایج در المپیک غیر ممکن است، آنچه اهمیت دارد اقدامات و تلاشی است که از سوی وزارت ورزش و فدراسیون برای اماده سازی کشتی گیران صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha