نتایج قطعی انتخابات شورای شهر شیراز اعلام شد

شیراز-ایرنا- فرماندار شهرستان شیراز با اعلام نتیجه نهایی شمارش آرای انتخابات ششمین دوره انتخابات شورای این شهر گفت: اسامی ۱۳ نفر منتخب این دوره از انتخابات مشخص شد.

به گزارش ایرنا،محمدرضا امیری روز دوشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: شورای شهر شیراز ۱۳ عضو اصلی و هشت عضو علی البدل دارد.
وی ادامه داد: براساس نتایج نهایی شمارش آراء انتخابات شیراز محمدتقی تذروی با ۴۷ هزار و ۷۷۹ رای ،سید ابراهیم حسینی ۳۹ هزار و ۸۱۳ رای ،مهدی طاهری ۳۸ هزار و ۱۶۶ رای، غلامعلی ترابی ۳۷ هزار و ۴۷۷ رای، سید احسان اصنافی ۳۵ هزار و ۶۱۶ رای، محمدحسن اسدی ۳۳ هزار و ۲۸۲ رای، علی رضا اسکندری ۳۲ هزار و ۱۸۴ رای، رضا محمدیان ۳۰ هزار و ۲۴۸ رای، مهدی نصیری قرقانی ۳۰ هزار و ۹۳ رای، علی اکبر سلطانی ۲۶ هزار و ۱۴۷ رای، محمد فرخ زاده ۲۴ هزار و ۵۵۳ رای، مسعود زارعی ۲۳ هزار و ۶۳ رای و افسانه خواست خدایی با ۲۲ هزار و ۸۱۲ رای ۱۳ نفر اصلی عضو این شورا در دوره ششم خواهند بود.
وی اضافه کرد: اعضای علی البدل ششمین دوره شورای شهر شیراز شامل سیده مریم حسینی ، محمدرضا هاجری،مصطفی کیانی رحیمی،غلامحسین اسکندری ،ابراهیم کمالی دشت ارژنه،محمود رضا طالبان،محمود صفایی  و سعیده قادری هستند.
امیری بیان کرد: نسبت به ادوار گذشته این سابقه وجود دارد که سه روز اعلام نتایج انتخابات شوراها در شیراز به طول بیانجامد و هم اکنون برخی شهرهای هم تراز شیراز هنوز نتایج را اعلام نکردند.
فرماندار شیراز با قدردانی از مردم و عوامل برگزاری انتخابات به علل تاخیر در اعلام نتایج و گلایه و شکوه مردم و رسانه ها اشاره کرد و گفت: الکترونیکی برگزار شدن انتخابات مشکلاتی را به وجود آورد.
فرماندار شیراز اعلام کرد: هیچ پشت صحنه‌ای در موضوع اعلام نتایج این انتخابات نبود و در این انتخابات هرگز کسی من را نیز تحت فشار قرار نداده و مشکلی از این حیث نبوده است.
وی اظهار داشت: ۹۶ صندوق انتخابات شورای شهر شیراز به دلیل اختلال در روند انتخابات الکترونیک بصورت دستی رای گیری را شروع کرده بودند که همین تعداد صندوق مشکلاتی را ایجاد کرد.
وی علت تاخیر انتخابات در شیراز را توضیح داد و گفت: دلیلی مثل تاخیر در حضور عوامل انتظامی ،اجرایی و ناظرین در محل شعبه، ازدحام جمعیت در محل شعبات در ساعت ابتدایی شروع رای گیری ازجمله عوامل تاخیر اعلام نتایج در شیراز بود.
انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری جمعه ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha