۳۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۲
کد خبرنگار: 808
کد خبر: 84377529
۰ نفر

برچسب‌ها

مخالفت ناظران سیاسی آلمان با وعده‌های انتخاباتی احزاب محافظه کار

تهران - ایرنا - اقتصاددانان و سیاستمداران برجسته آلمانی روز دوشنبه از وعده های انتخاباتی محافظه کاران کشورشان برای کاهش مالیات دریافتی از شرکت ها و ثروتمندان به منظور بازگشت هرچه سریع تر به بودجه های متوازن، به شدت انتقاد کردند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ محافظه کاران آلمان به رهبری آنگلا مرکل صدراعظم، وعده بهبود وضع دریافت مالیات و مهار زدن بر هزینه های همگانی را در برنامه های انتخاباتی خود داده اند.  اما منتقدان در چگونگی اجرای این برنامه ها، تردید کرده اند.  

محافظه کاران به این طرح با عنوان "برنامه ثبات و نوسازی دوباره"، به عنوان راهی برای تمدید پیشتازی اخیر در انتخابات و پیروزی بر سبزها پیشاپیش انتخابات سراسری ۲۶ سپتامبر (چهارم مهر ماه) می نگرند که مرکل پس از آن قصد کناره گیری از مقام خود را دارد.  

در این برنامه ۱۳۸ صفحه ای که به دست رویترز رسیده، نوشته شده است: ما به سرآغاز تازه و نیرومندی پس از پشت سرگذاشتن بحران همه گیری ویروس کرونا نیاز داریم و می خواهیم این دهه را به دوره نوین سازی کشورمان تبدیل کنیم.  

این برنامه به کلی با طرح های سبزها برای دریافت مالیات بیشتر از ثروتمندان به منظور تامین بودجه دستیابی به اقتصاد بدون انتشار کربن و دشوار کردن تشکیل دولت ائتلافی توسط احزاب رقیب پس از انتخابات سپتامبر، مغایرت دارد.  

براساس نظرسنجی های تازه؛ محافظه کاران به رغم درگیری شدید درونی بر سر تعیین نامزد جانشینی مرکل، نزدیک به هشت امتیاز از سبزها پیشی گرفته اند.  

آرمین لشت رهبر حزب دمکرات مسیحی(بزرگ‌ترین حزب محافظه‌کار آلمان) و پیشتاز در جانشینی مرکل به عنوان صدراعظم، امیدوار است که این برنامه انتخاباتی، چالش سبزها را از میان بردارد. او در نشست خبری به همراه مارکوس سوئر رهبر سوسیال دمکرات مسیحی و متحد حزب سوسیال دمکرات در ایالت باواریا، گفت: بالا بردن میزان مالیات ها برای ما که می خواهیم اقتصاد را پس از پایان همه گیری، به مسیر رشد بازگردانیم، نادرست خواهد بود.

لشت و سوئر در پی درگیری شدید آوریل بر سر تصاحب نامزدی احزاب شان برای تصدی  مقام صدراعظمی که در پایان به پیروزی نامزد سوسیال دمکرات پایان یافت، در این نشست نمایشی از وحدت ارایه کردند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان