برگزاری همایش وحدت آفرین دهه کرامت در قلب فرهنگی پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - همایش وحدت آفرینی به مناسبت دهه کرامت و فرخنده میلاد حضرت اما رضا (ع) و کریمه اهل بیت حضرت معصومه (ع) با حضور شرکت کنندگان ایرانی و پاکستانی در محل خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر «لاهور» به عنوان قلب فرهنگی پاکستان برگزار شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، این مراسم معنوی با حضور «محمدرضا ناظری» سرکنسول ایران در لاهور، «جعفر روناس» رئیس نمایندگی فرهنگی کشورمان و همچنین شخصیت‌های اهل تسنن و تشیع، خادمان افتخاری، قاریان قرآن و ایرانیان مقیم و برندگان مسابقات فرهنگی و قرانی ماه مبارک رمضان برگزار شد.

همچنین به این مناسبت جوایزی به برندگان مسابقات قرآنی و روز جهانی قدس از طرف خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران به رسم یاد بود اهدا شد.

پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید و نعت خوانی توسط حافظ احمد هاشمی از قاریان مشهور اهل سنت پاکستان و افضل ایمانی قاری بین المللی، و پخش سرود ملی ایران و پاکستان، رئیس خانه فرهنگ ایران ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و شرکت کنندگان و تقدیر از ایرانیان مقیم به دلیل مشارکت و استقبال باشکوه از سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، به اهمیت ایام دهه کرامت پرداخت و گفت: این روزها در ایران و برخی کشورهای اسلامی از جمله پاکستان به مناسبت میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) در اول ذی القعده و حضرت امام علی بن موسی الرضا در ۱۱ ذی القعده جشن دهه کرامت با شور و شوقی وصف ناپذیر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به جایگاه حضرت امام رضا (ع) نزد مردم پاکستان گفت: مردم پاکستان به امام رضا (ع) عشق و ارادت زیادی دارند به نحوی که شخصیت‌های سیاسی و حکومتی پاکستان در سفرهای رسمی از ایران اغلب با سفر به مشهد و حضور در حرم امام رضا (ع) ارادت خود را به این امام بزرگوار اعلام می‌کنند.

وابسته فرهنگی کشورمان با بیان اینکه خانه فرهنگ برنامه‌های گوناگونی برای روزها و ماه‌های آینده برای علاقمندان به فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی برنامه ریزی کرده است، به تشریح مسابقات برگزار شده پرداخت.

«محمدرضا ناظری» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن تبریک ایام دهه کرامت به مردم پاکستان گفت: مردم ایران ۴۲ سال قبل به رهبری امام خمینی (ره) با برانداختن نظام طاغوتی، جمهوری اسلامی ایران را در راستای نظام مردم سالاری دینی تاسیس کرده و در این راستا با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شورای شهر و روستا و مجلس خبرگان نقش مهمی در تعیین حق سرنوشت خود ایفا کردند.

برگزاری همایش وحدت آفرین دهه کرامت در قلب فرهنگی پاکستان

وی با اشاره به تفاوت‌های نظام غربی با نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: در نظام‌های به اصطلاح دموکراتیک غربی، سرمایه داران و صاحبان شرکت‌های بزرگ اقتصادی با کمک تبلیغات غول‌های رسانه ‌ای نقش مهمی در برآیند انتخابات ریاست جمهوری و یا نخست وزیری آن کشورها دارند و این در حالیست که در جمهوری اسلامی، رجال سیاسی ماهر و انقلابی با روحیه خدمتگزاری به مردم در چارچوب نظام اسلامی در انتخابات شرکت کرده با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند.

ناظری در ادامه به اهداف غرب و برخی از عمال منطقه‌ای در اعمال فشار و افزایش تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: هدف آن‌ها دور کردن مردم ایران از صندوق‌های اخذ رای بود اما حضور قابل توجه مردم ایران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سایه تبلیغات وسیع غرب، صهیونیسم و برخی رژیم‌های مرتجع منطقه‌ای و پیروزی حجت السلام و المسلمین ابراهیم رئیسی در این انتخابات، پیامی صریح از سوی ملت ایران به جهان استکبار است.

در این مراسم خانم مدیحه رسول، دکتر مظفر اقبال، طاهر ناصر علی و شیخ محمد امین چهار تن از خادمان افتخاری پاکستان در حرم امام علی بن موسی الرضا (ع) خاطراتی از نحوه سفر به ایران و مشهد مقدس و حضور خود در حرم امام رضا (ع) و معجزات آن حضرت بازگو کردند که مورد توجه شرکت کنندگان قرار گرفت.

در پایان این مراسم معنوی از خادمان افتخاری حرم امام رضا (ع) تقدیر شد و به برندگان مسابقات قرانی در حوزه قرائت و تحقیق که در گروه‌های سنی متفاوت در دو بخش برادران و خواهران در ایام ماه مبارک رمضان برگزار شده بود و همچنین برندگان مسابقات مقاله نویسی، نقاشی و ساخت کلیپ روز جهانی قدس جوایز و هدایایی به رسم یادبود تقدیم شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha