افشاگری جدید علیه ترامپ: پیشنهاد برای تبعید کرونایی‌ها به گوآنتانامو

تهران - ایرنا - بر اساس افشاگری کتابی که خلاصه ای از آن در روزنامه واشنگتن پست منتشر شده، دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا قصد داشته شهروندان مبتلا به بیماری کووید - ۱۹ کشورش را به اردوگاه گوانتانامو تبعید کند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روزنامه واشنگتن پست؛ در این کتاب به نام "سناریوی کابوس؛ رخدادهای درونی واکنش دولت ترامپ به همه گیری که تاریخ را تغییر داد" نوشته شده است: ترامپ در روزهای نخست آغاز همه گیری ویروس کرونا در فوریه سال گذشته (۲۰۲۰)، از انتقال بیماران کووید - ۱۹ به پایگاه ارتش کشورش در خلیج گوانتانامو هواداری کرده است.

یاسمین ابوطالب و دامیان پاله تا خبرنگاران روزنامه واشنگتن پست در این کتاب افزوده اند: ترامپ در نشستی از دستیارانش پرسیده بود که آیا جزیره ای نداریم؟ گوانتانامو چطور؟

بر اساس مندرجات این کتاب، ترامپ گفته است: ما خیر و نیکی وارد می کنیم و قصد نداریم ویروس وارد کنیم.

اما به نوشته روزنامه نگاران واشنگتن پست، دستیاران ترامپ پس از طرح دوباره آن، با ان مخالفت کرده و  از اجرای آن  جلوگیری کردند.

گروه های حقوق بشری از هنگام حملات ۱۱ سپتامبر بارها شرایط بسیار دشوار پایگاه ارتش آمریکا در خلیج گوانتانامو را که برای نگهداری مظنونان به تروریسم بدون محاکمه بهره برداری می شود، محکوم کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان