صالحی‌امیری: ورزشکاران المپیکی نباید تحت فشار روانی باشند

تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: کسب سهمیه‌ها بسیار ارزشمند است ولی نباید برای کسب مدال روی ورزشکاران فشار بیاوریم و توقع ایجاد کنیم.

به گزارش ایرنا، نشست سرپرستان و کادرفنی رشته های اعزامی به المپیک ۲۰۲۰ توکیو با کادر سرپرستی با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به المپیک توکیو، مهدی علی نژاد معاون وزارت ورزش و جوانان و پیمان فخری و علی رغبتی برگزار شد.

در ابتدای نشست سجادی اظهار داشت: همه شما تجربه کافی برای حضور در المپیک را دارید اما این کارگاه برای همفکری و تبادل بیشتر اطلاعات و نقطه نظرات و همچنین به روز کردن آن تشکیل شد تا برای کاروان اعزامی کشورمان مشکلی پیش نیاید.

سجادی در ادامه به ارائه مطالب کلیدی و گزارشی از کارهایی که پیش از این انجام شده و اموری که در حال انجام است پرداخت و گفت: پیش از این دستورالعمل ها اعلام شده و براساس گروه هایی که تقسیم شدیم پروتکل ها انجام خواهد شد به امید اینکه با همدلی و همکاری کاروانی بدون دغدغه راهی المپیک توکیو کنیم.

در ادامه صالحی امیری با تاکید بر اینکه با توجه به سهمیه های کسب شده برای المپیک توکیو بخش اصلی راه را آمده ایم افزود:  کسب سهمیه ها بسیار ارزشمند است و نباید فشار روانی کسب مدال روی ورزشکاران بیاوریم و توقع ایجاد نکنیم که فلانی حتما باید مدال کسب کند بلکه باید فقط کنار هم باشیم.

وی ادامه داد: ما بخش‌ بندی نداریم و همه یکی هستیم با یک اسم و یک عنوان آن هم کاروان ایران است. کسی نباید خودش را و رشته ورزشی اش را جدا بداند و فقط باید با حمایت از یکدیگر و همدلی کام ملت را شیرین کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: اخیرا موفقیت های تیم ملی والیبال کشورمان باعث شادی مردم شد و ذائقه جامعه به سمت والیبال رفته است چرا که در فضاهای عمومی مردم را خوشحال کرد؛ کاروان المپیک نیز باید با همکاری و همدلی نشاط را به جامعه تزریق کند.

صالحی امیری تاکید کرد: توکیو پایان کار مانیست، کار ما بعد از المپیک توکیو هم ادامه خواهد داشت.

در ادامه کارگاه توجیهی و آموزشی سرپرستان و کادرفنی اعزامی به المپیک ۲۰۲۰، پیمان فخری معاون سرپرست کاروان و رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی درخصوص زندگی در دهکده المپیک، دکتر غلامرضا نوروزی مسئول پزشکی کاروان و دکتر اشکان اردیبهشت‌ماه عضور کادر سرپرستی کاروان درباره مسائل پزشکی و کنترل دوپینگ و دکتر امیر ساسان مطالبی درباره تغذیه و ریکاوری مطالبی را مطرح کردند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha