رایگان شدن بازدید از موزه‌های حرم در زادروز امام رضا(ع)

مشهد- ایرنا- مدیر موزه‌های آستان قدس رضوی گفت: بازدید از موزه‌های این آستان در سالروز ولادت امام رضا(ع) - روز سه‌شنبه - رایگان خواهد بود.

مهدی قیصری‌نیک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با ولادت امام هشتم(ع) بازید از کلیه موزه‌های آستان قدس رضوی شامل موزه قرآن و نفایس و هدایای مقام معظم رهبری؛ موزه رضوی با گنجینه‌های تاریخ حرم، تمبر و اسکناس، سکه، نجوم، سلاح، مدال، ظروف، صدف و آبزیان و هنرهای تجسمی و همچنین موزه فرش واقع در صحن کوثر حرم مطهر و نیز موزه مردم‌شناسی واقع در سردر غربی صحن پیامبر اعظم(ص) برای عموم رایگان است.
وی ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۸ تا ۱۲:۳۰ از موزه‌های قرآن و نفایس و هدایای مقام معظم رهبری، فرش و مردم‌شناسی بازدید کنند و همچنین موزه رضوی با گنجینه‌های مختلف از ساعت ۸ تا ۱۸ به روی عموم باز است.

 گنجینه نفایس آستان قدس رضوی، مجموعه‌ای است از هدایا و آثار وقفی است که از قرن های گذشته تاکنون به این آستان ملکوتی تقدیم شده است.  این گنجینۀ کهن و سترگ علاوه بر دارا بودن نسخه‌های فوق العاده نفیس خطی، دارای بیش از ۲۰ هزار قرآن خطی است که در جهان اسلام از لحاظ قدمت، تزئینات و کتاب آرایی، جلدسازی و تنوع بستر کتابت (مکتوب بر پوست، کاغذ، برگ درختان، فلز) و ترجمه به زبان فارسی کهن و دری (قرن ۵ و ۶) ترجمه به زبان ترکی جغتایی و زبان اردو کم نظیر و بی نظیر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha