۳۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۱۸
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84377479
۰ نفر

برچسب‌ها

خانه مسافر غیرمجاز در مریوان پلمب شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مریوان گفت: با حکم مقام قضایی یک واحد خانه مسافر متخلف و غیرمجاز در این شهرستان پلمب شد.

به گزارش ایرنا، فریاد حدادیان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای حفظـ امنیت و سلامت گردشگران ورودی به این شهرستان، پس از شناسایی این واحد متخلف با حکم مقامات قضایی، یک خانه مسافر غیرمجاز پلمب شد.

وی افزود: این اداره با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی علاوه بر پلمب واحد غیرمجاز به بیش از ۲۰ نفر دیگر تذکر کتبی مبنی بر عدم فعالیت و پذیرش و اسکان غیرقانونی مسافر داده است.

رییس اداره میراث فرهنگی مریوان با اشاره به اینکه از آنجایی که فعالیت خانه مسافر در این شهرستان غیرقانونی بوده و بارها در خصوص عدم فعالیت این واحدهای غیرمجاز تذکراتی کتبی و شفاهی داده شده است،اضافه کرد: اما گاهی اوقات مشاهده می شود که هنوز عده‌ایی اقدام به پذیرش مسافر و مهمان می کنند که این اداره بنا به وظیفه و رسالت اداری اقدام به طرح شکایت کرد و با استناد به حکم مقامات قضایی وارد عمل شده و با جدیت تمام با واحدهای غیرمجاز برخورد کرد.

وی یادآور شد: طرح برخورد با متخلفین در این حوزه کماکان ادامه دارد و در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز افرادی در زمینه، ضمن برخورد با مالکان برای طی مراحل قضایی به دادگستری شهرستان معرفی خواهند شد.

مریوان با دارا بودن دریاچه زریبار و کوه و دشت‌های سرسبزی که پیرامونش را فرا گرفته‌اند، مانند انگشتری است که دریاچه زریبار به عنوان بزرگ‌ترین چشمه آب شیرین دنیا این شهر را به مقصد گردشگران بسیاری تبدیل کرده است.

مریوان همچنین به دلیل شرایط طبیعی و آب‌ و هوایی، فرهنگ مردم و موقعیت جغرافیایی و پیشینه تاریخی از مناطق مورد پسند گردشگران است.

مریوان با ۱۳۶ هزار نفر جمعیت در ۱۲۵ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha