موزه زیارت و اربعین ایجاد شود

تهران -ایرنا- نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با یادآوری اجتماع عظیم اربعین، این رویداد بزرگ مردمی که با حضور ملیت‌ها و پیروان ادیان مختلف برگزار می‌شود، پیشنهاد ایجاد موزه زیارت و اربعین را ارائه داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب روز دوشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بر لزوم توجه به فعالیت های حوزه اربعین در داخل کشور با محوریت بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت در بخش های فرهنگی و ثبت نام و اعزام زائر تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه ملت ایران با عنایات الهی و هدایت های رهبری در صحنه انتخابات به صورت گسترده حاضر شده و به مستکبرین و بدخواهان نه گفتند، اظهار داشت: مردم ایران از این آزمون بزرگ نیز با سرافرازی عبور کردند و حتی در برخی کشورها برای حضور در پای صندوق های رای صدها کیلومتر را طی کرده و آراء خود را به صندوق ها انداختند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب با انتقاد از اینکه در برخی کشورها که خود را مهد تمدن می دانند به افرادی که می خواستند پای صندوق های رای حاضر شوند تعرض هایی صورت گرفت، از برنامه سازان مستند و رسانه ای خواست به مجموعه ای از زیبائی های این حماسه و اعمال زشت مدعیان آزادی بپردازند.

وی ابراز امیدواری کرد خداوند افرادی را که همچنان در خواب غفلت بسر می برند و افکار پوچ و بیهوده را دنبال می کنند، بیدار کند و منتخب مردم نیز با یاری خداوند و دعای خیر ملت ایران، مشکلاتی را که کشور و مردم با آن مواجه اند، مرتفع کند. 

اربعین فرصت بی نظیری برای شناساندن آرمانها و ارزشهای نهضت امام حسین(ع) است

علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز با بیان اینکه اربعین فرصت بی نظیری برای شناساندن آرمان ها و ارزش های نهضت امام حسین(ع)است، تصریح کرد: جاذبه زیارت اربعین موجب شده است که میلیون ها نفر از ملیت ها و ادیان مختلف در این همایش عظیم انسانی شرکت کنند و ما باید قدر این نعمت را بدانیم و برای مخاطبین نهضت حسینی از همه سلیقه ها و گروه ها برنامه ریزی کنیم. 

وی اربعین را فرصت بسیار مناسبی برای پیگیری برنامه ها در حوزه بین الملل دانست و لزوم تعامل و بهره گیری از ظرفیت دستگاه ها و نهادهای فعال داخلی در این حوزه را برای تبیین اهداف و ارزش های نهضت حسینی و کنگره اربعین به مسلمانان و پیروان سایر ادیان که دراین راهپیمایی حضور دارند، یادآور شد.

همچنین داود باقری مسئول هماهنگی دبیرخانه کارگروه‌های ۲۰ گانه بازنگری فرآیندهای اجرایی در حوزه حج و زیارت گفت: در جلسات کارشناسی که با حضور صاحب‌نظران این حوزه ها برگزار شد ضمن اصلاح فرآیندها ، ارتقاء و تسهیل درخدمات ارائه شده درمجموعه حج و زیارت با ارائه راهکارهای جدید مورد نظر بود.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از بررسی ها و برنامه ریزهای انجام شده برای اربعین امسال با توجه به شرایطی که شیوع بیماری کرونا در ایران و عراق ایجاد کرده است ، گزارش داد.

وی گفت: سه برنامه برای اربعین امسال تعریف شد که این برنامه ها براساس تجارب سال های قبل تنظیم و طراحی شده است.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با اشاره به همکاری ۳۳ نهاد ، سازمان و گروه دولتی و عمومی و بیش از ۷۰ موسسه و گروه مردمی با این کمیته ، تصریح کرد: محور سیاست ها، برنامه ریزی ها و فعالیت های فرهنگی در اربعین، توجه به توصیه های مقام معظم رهبری، همچنین تقویت مرجعیت دینی، احترام به حاکمیت و تکریم مردم عراق و حاکم کردن روح زیارت در مراسم اربعین است.  

در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، گزارش کارگروه های بررسی وظایف سازمان حج و زیارت در اربعین و امور کارگزاران بررسی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha