نمایشگاه صنعت ساختمان با حضور مهمانان خارجی در گرگان برگزار می‌شود

گرگان - ایرنا - مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی گلستان گفت: نوزدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان اول تا چهارم تیرماه با حضور ۴۶ شرکت تولیدی از استان های تهران، گلستان، خراسان رضوی، مازندران و آذربایجان غربی و مهمانان خارجی در گرگان برگزار می‌شود.

مهرداد یزدی روز دوشنبه در نشست خبری اظهار داشت: در این نمایشگاه شرکت های تولیدی، کالاهای خود را در گروه هایی از جمله تاسیسات ساختمانی، درب و پنجره، کاشی و سرامیک، محصولات بتونی، تجهیزات برقی، سیستم‎‎‌های هوشمند، دستگاه ساخت و ساز میلگرد، کامپوزیت ویژه نما، دکوراسیون داخلی، انواع پمپ ساختمان، تصفیه آب و چمن مصنوعی در فضایی به مساحت ۲ هزار و ۲۰۰ متر مربع به نمایش می‌گذارند.

وی از دعوت یک هیات تجاری ۱۰ نفره کشور قزاقستان برای حضور در این نمایشگاه خبر داد و گفت: این هیات تجاری در قالب سه گروه تخصصی حوزه صنعت ساختمان با هماهنگی نمایندگی وزارت امور خارجه، دفتر سرکنسولگری قزاقستان، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان و معاونت اقتصادی استانداری گلستان برای تقویت مبادلات تجاری به این استان سفر می کند.

مطابق گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، ارزش مبادلات این استان با قزاقستان سال قبل به رغم شیوع ویروس کرونا، ۲۵ میلیون دلار بود.

مدیرعامل شرک نمایشگاه های بین المللی گلستان در ادامه به تاثیر شیوع کرونا بر برگزاری نمایشگاه های تخصصی در گلستان اشاره کرد و گفت: شرکت نمایشگاه های بین المللی استان طی ۲ سال پیاپی به دلیل بروز سیل ۹۸ و کرونا متحمل خسارت ۱۸ میلیارد ریالی شد.

وی در خصوص از سرگیری برپایی نمایشگاه در گلستان گفت: با مجوز اخیر ستاد ملی کرونا و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، نمایشگاه های تخصصی در شرایط نارنجی و زرد شیوع کرونا برای بازدید متخصصان به صورت محدود برگزار می شود.

نمایشگاه بین المللی استان گلستان در کیلومتر ۵ جاده گرگان - آق قلا واقع است و هر ساله نمایشگاه‌هایی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و غیره با حضور تولید کنندگانی از سراسر کشور در آن دایر می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha