قاضی شرع داعش به ۴ بار اعدام محکوم شد

بغداد - ایرنا - دادگاه جنایی استان صلاح الدین عراق امروز (دوشنبه) در حکمی فرد موسوم به قاضی شرع گروه تروریستی داعش را به ۴ بار اعدام و یک بار حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، در بیانیه صادره از سوی مرکز رسانه ای شورای عالی قضایی عراق آمده است: دادگاه جنایی صلاح الدین با نظر به ادعاهای مجرم تروریست موسوم به قاضی شرع داعش حکم به ۴ با اعدام او با طناب دار و یک بار حبس ابد داد.

این بیانیه افزوده است: این مجرم تروریست همچنین در چندین عملیات بمب گذاری بر سر راه گشتی های ارتش عراق که به شهادت ۵ نیروی ارتش منجر شد و نیز ربودن شهروندان و مشارکت در حمله تروریستی به ناحیه آمرلی با سلاح های مختلف در کنار سایر اعضای گروه تروریستی داعش دست داشته است.

نامی از این عضو داعش برده نشده و تنها به سمت او به عنوان قاضی شرع این گروه تروریستی در این بیانیه اشاره شده است.  

حدود یک هفته پیش آژانس اطلاعاتی موسوم به اداره اطلاعات و تحقیقات فدرال تابع وزارت کشور عراق از دستگیری یکی از مفتی های داعش ملقب به «ابو رحمه» در استان صلاح الدین خبر داده بود.

در بیانیه این آژانس اطلاعاتی عراق آمده بود: بر اساس کسب اطلاعات و پیگیری های دقیق، این آژانس موفق به دستگیری یکی از عناصر اصلی داعش در استان صلاح الدین شد.

این بیانیه افزود: متهم به علت وابستگی به گروه تروریستی داعش، تحت پیگرد قرار داشت و به عنوان یکی از مفتی های داعش بود که در این گروه تروریستی به عنوان موذن مسجد جامع العیثات در بخش الحویجة و نیز آنچه «دیوان مساجد» نامیده می شود، فعالیت می کرد. وی همچنین در چند عملیات علیه نیروهای امنیتی عراق و شهروندانی که با داعش بیعت نمی کردند، پیش از آزادسازی این بخش نقش موثر و مشارکتی فعال داشت.

همچنین تشکیلات مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که طی روزهای اخیر و در ماه جاری میلادی، دهها عضو داعش را در نقاط مختلف این کشور به هلاکت رسانده است.

بر پایه برخی گزارش‌ها، تروریست های داعش هنوز در عراق شش هزار نیرو دارند که به صورت پراکنده در مناطق کور استان‌های مختلف این کشور مخفی شده‌ و در حال اقدامات تروریستی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha