ورود بیش از ۱۴ هزار پیام به سامانه دیده‌بان بهزیستی

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور از سامانه دیده‌بان با شماره ۱۴۸۲ به عنوان پل ارتباطی مردم با بهزیستی و داشبوردی برای مدیران نام برد و گفت: تاکنون بیش از ۱۴ هزار و ۹۰۰ پیام وارد این سامانه شده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از بهزیستی، کاظم نظم‌ده افزود: تاکنون 1۴ هزار و ۹۰۰ پیام وارد این سامانه شده که ۱۲ هزار و ۴۶۹ ارتباط تلفنی، ۱۶۵ پیام صوتی، ۴۶۵ مورد اپلیکشین و ۳۰۰ مورد از طریق سایت ارتباط‌گیری شده که بیش از ۴۶ درصد آن راهنمایی و ارشاد بوده که این مهم در شرایط کرونا دسترسی را برای کاربران آسان و پاسخگویی را سهل و سریع کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این در حالیست بیش از ۵۳ درصد پیام‌های وارد شده، شکایت بوده که بیشترین مربوط به استان تهران با ۲ هزار و ۴۴۰ مورد و کمترین در استان کرمانشاه با ۳۰۰ مورد بوده است.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور، افزایش رضایت‌مندی و اعتماد عمومی، پاسخگویی آسان و سریع به درخواست‌ها و شکایات، صرفه‌جویی در وقت، حذف سلایق شخصی، کاهش مصرف انرژی را از اهداف راه‌اندازی سامانه ۱۴۸۲ برشمرد و گفت: یکی از ویژگی اصلی این سامانه ایجاد یک داشبورد مدیریت ارزشمند است که هم در سطح ستاد، استان و شهرستان نقاط ضعف و قوت را رصد می‌کند و در همه زمان‌ها با دسترسی آسان در اختیار مدیران قرار دارد تا در بازخورد سامانه، مسائل و مشکلات موجود را رفع کند.   

نظم‌ده با اشاره به مدت زمان‌های پاسخگویی به درخواست‌ها و شکایات و ایده‌هایی که از طرف مردم مطرح می‌شود، اذعان کرد: برای پاسخگویی از طریق سامانه دیده‌بان چهار پروسه مرحله زمانی را طرح‌ریزی کردیم سطح اول شکایات به صورت عادی است و باید حداکثر تا ۷۲ ساعت پاسخگویی شود؛ در سطح دوم پاسخگویی به شکوائیه‌ها با قید فوریت از تاریخ دریافت حداکثر طی ۲۴ ساعت صورت می‌پذیرد و در مرحله سوم درخواست‌و شکایات خیلی فوری حداکثر تا ۲۴ ساعت و در آخرین سطح آنی و اورژانسی مثل مرگ‌ومیرها، آتش‌سوزی حداکثر در مدت‌زمان کمتر از ۳ ساعت پاسخگویی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در سطح ستاد سامانه دیده‌بان دارای سنتری است که ۹ اپراتور از ۸ تا ۲۰ پاسخگو هستند، گفت: خط ۱۴۸۲ با تمام تلفن‌های ثابت و همراه بدون نیاز به کد رایگان قابل دسترسی و ارتباط است  ضمن خط تلفن، صندوق صوتی، سایت و اپیلیکیشن دیده‌بان نیز سهولت دسترسی را برای گروه‌های هدف افزایش داده است.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور در پایان موضوعاتی همچون مستمری توانبخشی، کمک موردی، کمک معیشتی، عدم رعایت بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها، برخورد نامناسب با مراجعین، افزایش مستمری توانبخشی و اجتماعی، کمک هزینه و ودیعه مسکن، حق پرستاری، شهریه دانشجویی، کمک هزینه درمان، کمیسیون پزشکی، یارانه مراکز نگهداری را از مواردی که در اولویت تماس‌ها و شکایات بوده است، عنوان کرد و یادآور شد: تک به تک پیام‌های ارسالی تحلیل می‌شوند و در اختیار مدیران ستادی و استانی قرار می‌گیرند.

به گزارش ایرنا،  سامانه دیده بان بهزیستی با شماره ۱۴۸۲ آذرماه سال ۹۹ راه‌اندازی شد و مردم و جامعه هدف بهزیستی می‌توانند درخواست ها، شکایات، پیشنهادات، گزارش‌ها و ایده‌های خود را از طریق سرشماره ۱۴۸۲ با کارشناسان این سازمان مطرح کنند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha