ماموران منابع طبیعی فارس مورد ضرب و شتم قرار گرفتند

شیراز-ایرنا-مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری فارس گفت: ماموران منابع طبیعی در ۲ شهرستان اقلید و ممسنی هنگام مهار آتش مورد ضرب و شتم قرار گرفتند که ضاربان در شهرستان ممسنی با دستور مقام‌های قضایی شناسایی و دستگیری شدند.

روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان فارس دوشنبه از قول عبدالحسن صمدنژاد افزود: ضاربان مامور منابع طبیعی شهرستان ممسنی که هنگام انجام وظیفه و عملیات مهار آتش مورد حمله و هتاکی قرار گرفته و در پی این ضرب و شتم از ناحیه دست دچار جراحت شدید شده بود دستگیر و روانه زندان شدند.
وی همچنین گفت: به دنبال وقوع آتش سوزی در منطقه سده شهرستان اقلید، ماموران یگان حفاظت ضمن حضور در محل، به متخلفی که با آتش زدن اراضی ملی قصد تصرف آنها را داشت تذکر دادند که فرد خاطی ضمن تمرد از قوانین، اقدام به ضرب و شتم ماموران و هتاکی نسبت به آنان کرد.
صمدنژاد با اشاره به تشکیل پرونده قضایی برای این متهم خاطرنشان کرد: در حال حاضر طبق تحقیقات قضایی فرد متخلف شناسایی شده است و پیگیری‌های قضایی برای دستگیری او ادامه دارد.
او با قدردانی از حمایت دستگاه قضایی و ضمن بیان اینکه پرونده افراد خاطی به مرجع قضایی ارجاع شده است، گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه قضایی، مجازات سنگین قانونی در انتظار ضاربان ماموران منابع طبیعی و خاطیان و متعرضان به اراضی ملی است.
صمدنژاد مشارکت فعالانه گروه‌های مردمی طبیعت دوست در امر حفاظت از عرصه‌های طبیعی را خواستار شد و افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه گزارش تخریب آتش سوزی و تصرف اراضی ملی مراتب را به سامانه رایگان و شبانه روزی ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع گزارش دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha