۳۱ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 3088
کد خبر: 84377302
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کوبا در آستانه تایید نهایی واکسن کرونای ملی است

تهران- ایرنا- کوبا با تکمیل مطالعات اثربخشی واکسن کرونای "سوبرانا ۰۲ "در مرحله نهایی با سومین دوز تزریق، در آستانه تایید قطعی واکسن ملی خود قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری کوبا، داده های ارائه شده در کیفیت و کمیت آنتی بادی تولیدشده پس از سومین تزریق واکسن، آخرین مرحله از ارائه نتایج تحقیقات به مراجع نظارتی برای تایید و به رسمیت شناختن واکسن است.

طبق اظهارات متخصصان در موسسه تولید واکسن فینلای کوبا، این مرحله با آزمایش تحقیقات پس از تزریق سه دوز از دارو، بسیار تعیین کننده خواهد بود.

خانم «داگمار گارسیا» مدیر تحقیقاتی موسسه فینلای در مصاحبه مطبوعاتی اخیر خود گفت: این اولین مرحله میانی این نمونه دارویی است که میزان علائم دارونما را در موارد واکسینه شده مقایسه می کند.

ویسنته ورث مدیرکل موسسه فینلای که از اولین لحظه به این طرح علمی اعتماد داشت، به دفعات تاکید کرده نتایج این پروژه کاملا امیدوارکننده و اطمینان بخش است.

شنبه گذشته کوبا از اثربخشی ۶۲ درصدی پس از تزریق دو دوز واکسن در مرحله قبلی خبر داد.

«میگل دیاز کانل» رئیس‌جمهوری کوبا نیز در واکنش به این موفقیت در صفحه توییترش نوشت: اثربخشی سوبرانا ۰۲ پس از تزریق دو دوز، فراتر از الزام سازمان جهانی بهداشت در اثربخشی ۵۰ درصدی برای تبدیل شدن به کاندیدای واکسن موثر است.

دانشمندان کوبایی در پی آخرین مرحله موفقیت آمیز کارآزمایی های بالینی اولین دوز تزریق بر روی بزرگسالان در کوبا و کشورهای دیگر مانند ایران، اثربخشی واکسن منتخب را بر روی کودکان کوبایی نیز آزمایش کردند.  

کوبا با تایید واکسن سوبرانا ۰۲ از سوی مراجع نظارتی، اقدام به واکسیناسیون اضطراری براساس پروتکل های اعلامی خواهد کرد. این کشور آمریکای لاتین درنظر دارد تا ماه اوت (شهریور) ایمنی ۷۰ درصد جمعیت خود را با واکسیناسیون یادشده فراهم کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha