کریمی: اکنون زمان انتقاد نیست/امیدوارم اتفاقات ریو تکرار نشود

تهران- ایرنا- سرمربی سابق تیم ملی تکواندوی ایران با بیان اینکه اکنون زمان انتقاد نیست و همه باید برای آماده‌سازی تیم ملی متحد باشند، گفت: امیدوارم اتفاقات بازی‌های المپیک ریو در توکیو تکرار نشود.

به گزارش ایرنا؛ رقابت‌های تکواندوی قهرمانی بزرگسالان آسیا در بیروت برگزار شد و تیم بانوان ایران با عملکردی مناسب به مقام نایب قهرمانی دست یافت اما نتایج تیم مردان قابل دفاع نبود.

کسب تنها یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز و اکتفا کردن به مقام سومی آسیا و شکست‌های متوالی مقابل نمایندگان کره‌جنوبی از ضعف‌های تیم مردان ایران بود. شکست سخت «میرهاشم حسینی» و قناعت کردن «آرمین‌ هادی‌پور» به مدال برنز از مواردی است که موجب نگرانی برای شرایط المپین‌های تکواندوی ایران شده است.

در این راستا، «مرتضی کریمی» از مربیان باتجربه و کاربلد تکواندوی ایران در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: بنظرم اکنون وقت انتقاد از تیم نیست. تنها ۴۰ روز به بازی‌های المپیک توکیو باقی مانده و باید تمرکز مسوولان فدراسیون، کارشناسان، کادر فنی و جامعه تکواندو به این باشد تا روحیه هوگوپوشان المپیکی بازگردد.

وی افزود: می‌بایست شرایطی فراهم شود که این باخت‌های تلخ فراموش شود و تلاش کنیم تا نفرات ایران در المپیک نتیجه بگیرند. اگر بخواهیم اکنون شروع به انتقاد کنیم به هیچ نکته مثبتی برای آینده نمی‌رسیم.

کریمی گفت: ورزش برد و باخت دارد اما می‌دانیم تیم عملکرد قابل دفاعی نداشت که باید ریشه‌یابی شود.در هر صورت بهتر است اکنون سکوت کنیم و دست به دست هم بدهیم تا مشکلات از بین برود. نفراتی داریم که از لحاظ فنی خوب هستند و قطعا می‌توانند بهتر از این باشند.

وی گفت: می‌دانیم که نتایج تیم مردان برای جامعه تکواندو نگران کننده است و حتی مسوولان فدراسیون هم به این مساله اذعان داشتند که عملکرد تیم خوب نبوده است.

کریمی در مورد شکست‌های متوالی نفرات ایران برابر هوگوپوشان کره‌جنوبی که اکثران نفرات دوم و سوم این کشور بودند و باخت عجیب سروش احمدی مقابل نماینده مغولستان، گفت: این خیلی سنگین است که مقابل کره‌ای‌ها مرتبا مغلوب شویم. حتی معتقدم سجاد مردانی هم در فینال به حریف کره‌ای باخته بود و اگر مربی این تیم درخواست ویدئوچک می‌کرد و به موقع کارت می کشید، نفر کره‌جنوبی برنده می‌شد چراکه او او زودتر به مردانی ضربه زد.

سرمربی سابق تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که مشکل تیم ملی را در چه چیزی می‌بیند، توضیح داد: دقیقه همان مشکل المپیک قبلی بازهم وجود دارد. در کادر فنی یک بزرگتر نیست تا تیم را جمع و جور کند و اجازه ندهد تا حاشیه مشکل‌ساز شود. امیدوارم مشکلات المپیک ریو تکرار نشود اما باید بگویم که متاسفانه همان مسیر را می‌رویم.

وی در پایان در خصوص نایب قهرمانی تیم بانوان ایران، گفت: باید به این تیم تبریک بگویم که کار بزرگی انجام داد و شکست تیم مردان را جبران کرد. آنها روند مثبتی دارند و در عملکردشان این موفقیت دیده می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha