فعالیت مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در یزد آغاز شد

یزد _ ایرنا _معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: از امروز /دوشنبه /مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شهر یزد فعالیت خود را اغاز کردند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این دانشگاه دکتر محمدرضا دهقانی افزود: اکنون با همکاری بسیج جامعه پزشکی و مرکز بهداشت استان و شهرستان یزد سالن ورزشی امام علی و سالن ۱۴ معصوم به عنوان مراکز تجمیعی واکسیناسیون در شهر یزد در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به تزریق دوز دوم واکسن در استان اظهار داشت: با ورود محموله جدید واکسن کرونا به استان و به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت و نیز پیشبرد منظم برنامه ، تزریق دوز دوم واکسن گروه های سنی طبق جدول زمان بندی از امروز در استان اغاز شده است.

دکتر دهقانی افزود: افرادی که ۱۵ تا ۱۸ ازدیبهشت دوز اول واکسن را دریافت کرده اند، برای دریافت دوز دوم ۳۱ خرداد به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی ادامه داد: همچنین افرادی که دوز اول را در تاریخ های ، ۱۹ تا ۲۱ اردیبهشت، ۲۲ الی ۲۵ اردیبهشت، ۲۶ الی ۲۷ اردیبهشت، ۲۸ الی ۳۰ اردیبهشت دریافت کرده اند برای دریافت دوز دوم به ترتیب از اول تا ۵ تیرماه به مراکز مراجعه کنند.

دکتر دهقانی گفت: هم چنین دریافت کنندگان دوز اول واکسن از ۳۱ اردیبهشت تا ۲ خرداد و ۳ خرداد تا ۶ خرداد ماه ، جهت تزریق دوز دوم ششم و هفتم تیرماه به مراکز مراجعه کنند.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: سالمندان بالای ۷۰ سال نیز که تاکنون دوز اول واکسن را دریافت نکرده اند، می توانند به مراکز واکسیناسیون در استان مراجعه کنند.

اکنون ۳۰۲ بیمار مشکوک به کرونا در استان یزد بستری که ۶۲ نفر آنها در بخش ویژه بستری هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha